Bądź modny!

7 standardów klasycznej garderoby stylowego mężczyzny

Moda męska na karnawał
Obecnie nowoczesny mężczyzna to jest nastawiony na sukces i doskonale dobrze wie, do czego dąży. Nierzadko właśnie poprzez swój ubiór manifestuj status majątkowy. Z reguły ma świadomość, że powinien dbać o swój wizerunek, który jest jego najlepszą wizytówką.Zakup odpowiednich ubrań do korzystna inwestycja, ponieważ zadbany mężczyzna jest lepiej postrzegany przede wszystkim w środowisku biznesowym. Przykładowo podczas spotkania z klientem, czy w innych standardowych sytuacjach służbowych liczy się pierwsze wrażenie, stąd też lepiej uzupełnić swoją garderobę.

Autor: paul goyette

Nim wybierzemy się na zakupy, należy sprawdzić kilka ważnych faktów.Po pierwsze, jaki mamy model figury oraz jaki rozmiar. W przypadku męskich ubrań kwestia rozmiaru jest nieco bardziej skomplikowana,gdyż nabywając przykładowo koszulę, powinniśmy znać szerokość rękawa i numer kołnierzyka. Naturalnie w profesjonalnym sklepie z konfekcją męską uzyskamy fachową radę sprzedawcy, aczkolwiek takie rzeczy zawsze dobrze jest wiedzieć. Poza tym pamiętając, który model sylwetki posiadasz, będziesz wiedział, jaki dobrać krój koszuli czy spodni, aby wyglądać jak najkorzystniej. Trzeba pamiętać, aby unikać ubrań, które deformują sylwetkę lub podkreślają wszystkie jej wady.

Modne koszule męskie (zobacz tu na ) to podstawa każdej garderoby. Dobrze dobrana koszula sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno w na spotkaniu biznesowym, jak i na romantycznej kolacji. Najbardziej uniwersalna jest koszula z długim rękawem w jednolitym kolorze. To także niezatopiona część dress code’u w dużej firmie. Koszula (znajdź więcej) z krótkim rękawem jest zasadniczo mniej oficjalna i z pewnością nie powinno się jej ubierać na spotkania biznesowe. Nie zapominajmy, że dobrej jakości koszula to rzecz, za którą warto zapłacić. Zazwyczaj droższe modele są wykonane z wysokogatunkowej bawełny, dzięki czemu koszula (dowiedz się więcej) dobrze się pierze i prasuje.

Moda męska na Walentynki
Autor: Digel
Źródło: Digel

Każdy elegancki mężczyzna musi mieć w swojej garderobie markowy garnitur. Oczywiście na co dzień można nosić dobrze skrojoną marynarkę, lecz w wielu sytuacjach garnitur jest konieczny. Uniwersalny kolor, który zalecamy to marengo, czyli ciemny odcień szarego. Naturalnie na wyjątkowe okazje można wybrać coś bardziej odważnego, przykładowo garnitur w z lekko połyskującego materiału. Aby efekt był zadowalający do eleganckiego garnituru warto dobrać koszulę z mankietem. Wtedy koniecznym elementem outfitu będą srebrne spinki do koszuli (polecany sklep).