Bądź modny!

Małe podsumowanie w dwadzieścia pięć lat po zmianie systemowej

Katarína Štumpfová, tancerka
Jednocześnie z przemianami po wyborach 4 czerwca 89 i bogaceniem się społeczeństwa rodacy postanowili zmniejszyć braki spowodowane gospodarką centralnie sterowaną. Proces ten przebiegał i ciągle przebiega wieloma torami. Zaczął się on już w 1988. Stosunkowo najszybciej ten proces postępował na poziomie makroekonomicznym. Jak grzyby po deszczu powstawały małe firmy i maleńkie jednoosobowe interesiki. Po latach z wielu z nich wyewoluowały firmy giganty.

Najnowsza kolekcja Reebok
Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Poprawa jakości życia Polaków i otwarcie na świat spowodowało stopniowe zwiększenie zainteresowania sportem. Nawet w małych miejscowościach tworzono miejsca do ćwiczeń z angielskiego nazywane fitness clubami. Jednocześnie z trendem sportowym sprzedawcy oraz producenci odzieży dopasowali swój asortyment do wymagań rynku. Pojawiły się bluzy fitness dla kobiet, ogromna ilość dresów. Dzięki dostępowi do muzycznych telewizji i naśladownictwu idoli piosenki popowej pojawiły się męskie oraz modne bluzy (szerzej na stronie http://2xldo8xl.pl/produkty/bluzy,2,5351) z kapturem.

Na bazarkach w tzw. „szczękach” sprzedawano co popadnie – kiełbasę i wołowinę z domowego uboju zaraz obok biustonoszy, prostych bluz damskich czy majtek. Rzecz jasna zaczynały także powstawać luksusowe markety gdzie można było kupić drogie markowe artykuły np. kobiece proste bluzy – zalecamy tą stronę -, dresy męskie i damskie, bluzy damskie z kapturem albo bluzy fitness dla kobiet.

Na początku te miejsca były bardziej wystawami produktów które klient chciał mieć. Z perspektywy czasu dziwne były to czasy, trochę marzycielskie bowiem najważniejsze było to co się potrafi i w jakim stopniu człowiek jest elastyczny. Był to okres wielkiej wiary w przyszłość i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, że wszystko się zmieniło na lepsze i gdy ktoś czegoś bardzo pragnie to wszystko jest możliwe.

Uważam, że nie było możliwości myśleć inaczej, albowiem to był także okres cudów. W końcu nie za często w przeszłości tej części świata praktycznie bez ofiar zmienił się porządek świata uznawany dotąd za jedyny możliwy.