Bądź modny!

Ładne kurorty wczasowe w w naszym kraju

wakacje
Na terenie Polski znajduje się bardzo dużo ciekawych i wartych zobaczenia miejsc. Atrakcyjność dużej ilości z nich oparta jest na pozostałościach po zróżnicowanej historycznie przeszłości. Ma to odzwierciedlenie w różnorodnych pozostałościach i innych starych budowlach. Polska jest też państwem atrakcyjnym pod względem wypoczynku z powodu dostępu zarówno do pasm górskich, jak i do morza.

Kazimierz Dolny
Autor: incidencematrix
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym kraj słynie z wielkiej ilości miejscowości leczniczych. Jest tak z uwagi na bogate złoża różnorodnych substancji leczniczych, jak na przykład wody mineralne czy gorące źródła. Wybierając się na wyjazd sanatoryjny ma się więc bardzo szeroką ofertę do przejrzenia. Warte wymienienia są również polskie pojezierza, zwłaszcza kochane przez niektórych Mazury, gdzie całe grupy spędzają wolny czas na odpoczywaniu i pływaniu po jeziorach.

Punkty historyczne

Jak już było wspomniane, na terenie kraju w sporych ilościach występują miejscowości historyczne, których dzieje zgłebia się poprzez oglądanie różnorodnych pozostałości. Polska obfituje przykładowo w różnorodne, lepiej lub słabiej zachowane, zamki i pałace sprzed wielu setek lat. Część z nich jest w świetnym stanie i możliwe jest zwiedzanie. Do tych miejsc należy na przykład Kazimierz Dolny, leżący w Małopolsce. Ludzie odwiedzają to miasteczko w pierwszej kolejności z uwagi na jego spokojny, charakterystyczny klimat. W miejscowości tej można oglądać pozostałości po budowlach z czasów, gdy miasto dopiero powstawało.
góry
Źródło: www.morguefile.com

Kurorty w górach

Z pewnością najpopularniejszymi i chętnie odwiedzanymi górami w Polsce są Tatry. U stóp tych gór natomiast leży Zakopane, będące jedną z najbardziej popularnych miejscowości w całym kraju. Zakopane zdobyło swoją popularność Ze względu na swoje malownicze położenie. Aktualnie miejscowość tę odwiedzają ogromne rzesze ludzi. Niektórzy jednak wolą niższe góry i mniej zatłoczone kurorty. Takie miejsca są na przykład w Karkonoszach, czego dobrym przykładem jest Karpacz. Jest on miejscowością popularną, jednak nie tak ogromnie zatłoczoną jak Zakopane.