Bądź modny!

Atrakcyjne wakacje za niewielką cenę

zachód Słońca we Włoszech
Ogólnie wakacje kojarzą się odpoczynkiem. Odpoczywać można natomiast bardzo różnie, zależnie od chęci i przyzwyczajeń. Niezwykle duża rolę odgrywa w tym miejscu tryb życia, jaki prowadzi się w życiu codziennym. Niektórzy ludzie preferują aktywne formy spędzania wolnego czasu, na przykład w postaci uprawiania rozmaitych sportów. Pozostali natomiast będą woleli odpoczywać biernie i dużo spać. Od tego elementu zależeć będzie również wybór miejsca na wypoczynek.

widok gór nad jeziorem
Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Ci preferujący aktywność będą preferować obszary górskie, gdzie można organizować wędrówki i wspinaczkę, z kolei miłośnicy biernych form wypoczynku pojadą w okolice morza czy na pojezierze. Nierzadko także słyszy się aktualnie o ludziach, którzy podróżują dookoła świata, niejednokrotnie bardzo małym kosztem.

AutostopPodróżowanie autostopem znano już bardzo dawno temu. Opiera się na podróżowaniu dzięki dobrej woli kierowców, którzy za podwózkę nie biorą pieniędzy. Całe zadanie uzależnione jest więc od życzliwości kierowcy i ich chęci do pomocy. Obecnie autostop przeżywa swoisty renesans. Jest na dzień dzisiejszy nie tylko sposobem na zaoszczędzenie środków na przejazd, ale stopniowo staje się stylem życia. Powodzenie wyprawy autostopem zależy w dużej mierze od szczęścia, ale również od umiejętności i doświadczenia osób biorących w niej udział. Konieczna jest wiedza w zakresie geografii by można było sprawnie określić, w jakim miejscu stanąć, by dojechać w określone miejsce. Znajomość dróg wylotowych w miastach oraz biegłość w posługiwaniu się mapą to elementy wymagane. Weterani autostopu z ogromnym doświadczeniem mogą nawet udać się na wczasy (zobacz wczasy w ruszajwpolske.pl) w ten sposób.

widok wodospadu
Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Couchsurfing
Za to sposobem na bezpłatne noclegi w wybranym punkcie a świecie jest tak zwany couchsurfing. Określenie to oznacza proces, w ramach którego osoba chcąca udać się w podróż w określone miejsce wyszukuje na specjalnym portalu internetowym inną osobę, która jest w stanie udostępnić nocleg. Noclegi uzyskane za pomocą couchsurfingu udostępniane są darmowo. Ten portal z ofertami noclegowymi ma charakter międzynarodowy i gromadzi wiele tysięcy użytkowników różnych narodowości. Dużo osób łączy ze sobą autostop i couchsurfing, dzięki czemu można uzyskać pobyt w ramach wczasów w wybranym miejscu prawie za darmo.