Bądź modny!

Broda- atrybut atrakcyjnego mężczyzny. Jak o nią zadbać i jakich kosmetyków używać, aby dobrze wyglądała?

mężczyzna
Odpowiednio przystrzyżony zarost może być niezwykle męski tudzież atrakcyjny. Coraz chętniej mężczyźni decydują się na dłuższą brodę, nierzadko w towarzystwie wąsów, które mogą sprawić, iż wyglądają bardziej elegancko i niezwykle męsko. Ta część naszej twarzy niekiedy wymaga specjalnych produktów do pielęgnacji.

golenie maszynką
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej stosowanym sposobem na pozbywanie się zarostu są maszynki jednorazowe. Takie rozwiązanie nie zawsze jednak sprawdzi się, jeżeli mamy dłuższą brodę bądź potrzebujemy dokładnego golenia. Idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn posiadających brodę będzie golarka z trymerem, dzięki której mogą skrócić w odpowiedni sposób zarost, kiedy zajdzie taka potrzeba. Bardzo przydatne będą także ostre nożyczki, którymi możemy przyciąć niepożądane kosmyki. Jeśli nasz zarost po części wymaga zupełnego wygolenia warto nabyć pędzel do golenia Zestaw (sprawdź na tej stronie), którego elementami są pędzel a także krem do golenia mogą sprawić, że nawet najtwardszy zarost nie będzie sprawiał nam problemu. Warto zainwestować w pędzel z dobrego włosia na przykład pędzel Badger, żeby nie podrażniać skóry.

Przed podjęciem decyzji o zapuszczaniu brody trzeba dobrać ją do kształtu własnej twarzy. Nie każdy będzie dobrze wyglądał przykładowo z trzydniowym zarostem bądź kozią bródką. O brodę, identycznie jak o włosy na głowie powinniśmy dbać, używając dobrych kosmetyków. Kosmetyki do brody to na przykład woski jak również olejki lub balsamy . Woskiem można nadać wymarzony kształt, przykładowo naszym wąsom, by były delikatnie podkręconei zachowały swój kształt przez długi czas. Olejki jak również balsamy mogą służyć do delikatnego nabłyszczania włosów, by prezentowały się jeszcze lepiej. Poszukując takich produktów do pielęgnacji brody wskazane jest wybierać marki, które specjalizują się przede wszystkim w kosmetykach dla panów.

pianka do golenia
Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Piękna a także męska broda może oczarować tak samo mężczyzn jak i kobiety. Dobrze jest jednak w odpowiedni sposób dopasować ją do kształtu twarzy oraz dbać o nią, by zachowywała pożądany kształt. Dzięki dobrej pielęgnacji możemy cieszyć się atrakcyjnym a także bardzo eleganckim wyglądem w każdym momencie, właśnie dzięki brodzie.