Bądź modny!

Broszka – sposób na zaakcentowanie swojej stylizacji

Nietuzinkowa broszka
Broszka. Mała rzecz a cieszy. Jednocześnie posiada tak wielką moc… Nieodpowiednio dobrana sprawi, że będziemy wyglądać poważniej i zniszczy nawet najbardziej zaplanowany strój. nienagannie dobrana, nada odpowiedniego charakteru kreacji, a nam pewności siebie i uroku. Na pewno są wśród nas kobiety, którym broszki kojarzą się ubiegłym stuleciem, modą retro i podarunkiem od babci. Ale prawdziwe fashionistki i osoby, dobrze zorientowane w świecie mody wiedzą, że biżuteria ta pojawia się każdego sezonu wśród kolekcji najznamienitszych projektantów.

W jaki sposób nosić broszki by dodawały nam urody a nie lat?

Stylizacja modowa
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Główna zasada brzmi: łączmy stare z nowym. Nie przerażajmy się połączeń typu : babcina broszka ze szlachetnych materiałów i zwykły T – shirt ze sklepu sieciowego. Taki efekt przełamania chcemy osiągnąć! Na mniej oficjalnym, acz robiącym wrażenie stylu. Zasada ta tyczy się też w drugą stronę – odważmy się, aby do sukienki, żakietu lub płaszcza w stylu vintage przypiąć niekonwencjonalne, szalone broszki z filcu, plastiku. Dobrym pomysłem jest też samodzielne jej wykonanie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka. Następną istotną okolicznością, którą należy zaznaczyć, jest miejsce przypinania broszki. Oczywiście, najbardziej popularnym miejscem jest klatka piersiowa, ale dlaczego by nie podkreślić broszką kołnierzyka? Prosta koszula nabierze dzięki naszej kreatywności elegancji i wyrazu.Po trzecie, broszki dobrze prezentują się nie tylko w połączeniu z marynarkami i sukienkami, ale też ze swetrami. Nudny kardigan nabierze oryginalnego i całkiem nowego stylu w sąsiedztwie broszki.

Broszka to także świetny pomysł na nowe wcielenie naszych torebek, rękawiczek, pasków czy butów. Słynny stylista Gok Wan w interesujący sposób uczy kobiety jak z niepozornych pantofli stworzyć najistotniejszy punkt naszej stylizacji dopinając dwie broszki . Nie mamy funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, która wisi już parę sezonów w szafie.
Nie bójmy się więc broszek! Prawidłowo dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom.