Bądź modny!

Otyłość – przyczyny, skutki i sposoby na pozbycie się jej

Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością
W XXI wieku duża część społeczeństwa prowadzi raczej siedzący tryb życia, ma niewielką ilość aktywności fizycznej, a to wywołuje choroby cywilizacyjne, między innymi otyłość. Tylko 2 % Polaków uważa się za otyłych, niestety z medycznego punktu widzenia dotyczy to aż 53% dorosłych Polaków! Poza brakiem ruchu, nadwadze sprzyjają takie czynniki jak nieodpowiednie odżywianie, nadmiar soli, destabilizacja gospodarki hormonalnej wywołana zarówno środkami antykoncepcyjnymi i innymi lekami, jak też spożywaniem mięs (między innymi drobiu) nafaszerowanych hormonami.

Otyłość u mężczyzn
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nieliczni z nas zdają sobie sprawę jak niebezpieczne skutki dla naszego organizmu może mieć zbyt duża masa ciała. Nie tylko powoduje problemy z krążeniem krwi oraz sercem, ale i wykańcza stawy, które są zbyt silnie obciążone, kilkukrotnie podnosi prawdopodobieństwo tego, że będziemy cierpieć na żylaki… ponadto tłuszcz obrasta liczne z naszych narządów wewnętrznych tym samym utrudniając ich aktywność i odbierając nasze cenne lata życia. Oczywiście nie wspominam już o aspektach wizualnych i psychicznych.

Co robić, aby się przed tą przypadłością uchronić? Żeby być właścicielem/właścicielką pięknego, zdrowego ciała i posiadać dobre samopoczucie? Naturalnie przede wszystkim zbilansowana dieta oraz ćwiczenia fizyczne są najważniejsze. Nie należy uskuteczniać karkołomnych diet, ponieważ zazwyczaj przynoszą one więcej szkody niż pożytku – osłabiają organizm, a w następstwie zagraża nam tak zwany „efekt jojo”.

Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością
Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl

Na rynku dostępne są również różnego rodzaju tabletki odchudzające, które w różny sposób wpływają na organizm. Niektóre przyspieszają metabolizm, inne zmniejszają wchłanianie węglowodanów lub tłuszczów, a jeszcze inne pęcznieją w żołądku i ograniczają głód. Można je używać dodatkowo, trzeba jednak mieć na uwadze, że redukcja masy tłuszczowej przyniesie odpowiednie efekty tylko wtedy, kiedy będzie rezultatem wielu czynników.

Interesującą odpowiedzą na potrzeby ludzi, którzy niekomfortowo czują się w swoim ciele i chcą schudnąć, jest program XL-S MEDICAL oferujący racjonalne metody otrzymania szczupłej sylwetki. Można zostać jego członkiem na stronie internetowej www.xlsmedical.com. Znajdziemy na niej wiele godnych uwagi informacji dotyczących zdrowego trybu życia, porady specjalistów, jak również ułatwiające proces tracenia wagi środki farmakologiczne w dobrej cenie, której pozazdrościła by niejedna apteka internetowa. Znajdziemy tam również funkcję umożliwiającą obliczenie wskaźnika masy ciała i na tej podstawie określenie, czy mamy się czym przejmować.