Bądź modny!

Co należałoby wiedzieć kupując rękawice bramkarskie?

rękawice bramkarskie
Do elementarnego sprzętu każdego bramkarza należą odpowiednie rękawice bramkarskie. Możemy rozróżnić dwa główne rodzaje takich rękawic, czyli meczowe i treningowe, lecz wielu zawodników używa ich zamiennie, w zależności od swoich upodobań i potrzeb. Dobór odpowiednich rękawic jest dla bramkarza bardzo ważny, ponieważ zależeć od tego będzie nie tylko sprawna i dobra gra, lecz także ochrona przed urazami.

białe rękawice piłkarskie
Autor: Aidan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawodowi bramkarze często muszą wyłapywać silne i szybkie strzały, i bez należytej ochrony bardzo szybko mogliby nabawić się kontuzji. Markowe, porządne rękawice bramkarskie znacznie mogą to ryzyko ograniczyć, dlatego też w pewnej chwili nie warto oszczędzać na tym sprzęcie.

Typowe rękawice bramkarskie są zbudowane z kilku części. Pierwszym i jednocześnie niezwykle istotnym ich elementem jest pasek. W porządnych rękawicach pasek zrobiony jest z elastycznego bandaża i pasa owijanego wokół nadgarstka. Taka konstrukcja zapewnia dobry chwyt piłki, a jednocześnie ochrania przed kontuzjami. Część chwytna, nazywana także pianką jest odpowiedzialna za wyłapywanie lecącej piłki. Producenci używają różnych rodzajów pianek. W tańszych modelach często są to wypełnienia kauczukowo-lateksowe albo nawet materiał i guma, a w lepszych z reguły występuje latekst o różnej gęstości i proporcjach. Ostatnim elementem jest część zewnętrzna rękawicy, przeważnie wykonana z miękkiej pianki, na niej są najczęściej wydrukowane firmowe znaki i informacje o produkcie.

Każda firma uzupełnia swoje rękawice w dodatkowe technologie, poprawiające ich możliwości i bezpieczeństwo. Na przykład mogą to być układy zapobiegające wyłamaniom, zaawansowane układy wentylacji czy też wzmocnienia polepszającepiąstkowanie i wybijanie piłek. Kupując rękawice koniecznie powinno się je zmierzyć, bowiem okazać się może, że rękawice bramkarskie Nike na jedną osobę będą bardzo dobrze pasować, a ktoś inny nie będzie się w nich dobrze czuł. Kupno rękawic dobrego producenta to pewność tego, że będą one długo służyć, a co najważniejsze, każdy bramkarz będzie w nich w bezpieczny sposób mógł ochraniać swoją bramkę.