Bądź modny!

Co takiego ma biżuteria srebrna, że jest tak bardzo chciana?

Srebrny łańcuszek
Srebro jest metalem eleganckim, stosunkowo tanim, a przy tym banalnym w obróbce. Przez nieco tysięcy lat przygotowywano z niego naczynia stołowe, puchary, tace, misy oraz talerze, obejmy do pasów, klamry do ciuchów, a także dekoracje dla mężczyzn i pań. Srebro dogadzało jako środek walutowy, wybijano z niego dodatkowo monety. Do dzisiaj jest stosowane jako lokata kapitału. Współcześnie jest stosowane w wielu dyscyplinach przemysłu, a w jubilerstwie wiedziewyższość.
wejdź na stronę po więcej informacji
Autor: Christina Clendenin Tate
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria (przeczytaj więcej tutaj) srebrna jest unikalna chociażby ze względu na własności samego srebra – ma ono albowiem działanie bakteriobójcze – dodatkowe informacje na stronie . W następstwie tego na przykład srebrne klipsy nie będą tak podrażniać uszu, jak syntetyczne. W następnej kolejności srebrna biżuteria w skonfrontowaniu ze sztuczną, o wiele lepiej akceptuje upływ czasu. Srebrną biżuterię wystarczy tylko czasami dobrze wyczyścić jeżeli zaczernieje. Najskuteczniejszą, a równolegle najmniej inwazyjną metodą czyszczenia tej biżuterii jest przemycie jej wykorzystując proces elektrolizy, inaczej na dno plastikowego czy też szklanego pojemnika kładziemy folię aluminiową, w następnej kolejności nalewamy kilka litrów wrzącej wody „przyprawionej” kilkoma łyżeczkami soli. Po pewnym czasie do naczynia z wodą stawiamy biżuterię. W zależności od szczebla zabrudzenia, na efekty trzeba oczekiwać od kilku minut do kilku godzin. Srebrna biżuteria jest światowa, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę biżuteria sklep – więcej o bransoletki sprężynki- więcej treści na ten temat – internetowy, by wynaleźć wszystkie tekstylia jakie zamierzamy kupić. Propozycja tych sklepów jest rozległa, zawartość nie do obejrzenia przez jeden dzień, więc bodajże każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednak, gdy szukasz tylko i wyłącznie srebrnych dodatków w takim razie do hasła biżuteria sklep internetowy wystarczy dopisać srebrna i przeniesiemy się w rzeczywistość jubilerskich nowin. Biżuteria srebrna to głęboka kopalnia najróżniejszych stylów. Różne rodzaje srebra (np.: srebro matowe, srebro rodowane) mają odmienne własności oraz design. Dlatego też, dobrze jest eksperymentować różnymi srebrnymi składnikami biżuterii, aby odnaleźć swój własny unikalny styl.