Bądź modny!

Co to jest dermatologia estetyczna?

Piękno od zaraz - zabiegi ekspresowe
Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego zapytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te słowa parodystycznie to jest w nich cząstka prawdy. No cóż, czy chcemy tego, czy nie, szata zewnętrzna jest dość ważny i określa wiele rzeczy. Nie mówimy tu o wzorach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych elementach w prezencji, które nas stresują i preferowalibyśmy je zmienić. Z takimi właśnie przeszkodami zmaga się dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Na wstępie należy zaznaczyć, że dermatologia kliknij estetyczna to nie to samo, co zwyczajowo rozumiana dermatologia. Ta druga jest niezbędna, kiedy mamy problemy skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i znaczące dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra znanej dermatologii skupia się natomiast, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, wzbogacającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowa dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich przedsięwzięciach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi zezwolić sobie mogli ci z oszczędnościami i możliwością wycieczki za granicę, bo jedynie tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje sporo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. Szczególnie jest to widoczne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało zapewnia największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (zobacz).

Co oferuje dermatologia estetyczna? W zależności od kliniki najważniejsze to:

- wypełnianie zmarszczek,
- poprawianie ust,
- korekta nosa,
- konturowanie twarzy,
- peelingi chemiczne,

I wiele innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

najistotniejszą filozofią działania dermatologii estetycznej jest poprawa własnego wyglądu, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której ingerencja chirurgiczna jest nieporównywalnie większa. Pokutuje jednakże w wielu pogladach mieszanie tych pojęć, tak jakby te dwie dyscypliny, te dwie nazwy wymawiało się zamiennie. Jest to znaczący błąd i skrót myślowy. Powoduje to sytuację, że istnieje grupa ludzi bardzo przeciwnych takiego rodzaju zabiegom, tak jakby fizjonomia była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych takich, ale patrzą na to, jak na zwykły zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną korektę, bo np. nos jest trochę skrzywiony. Nie musi pytać nikogo o opinie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom dużo zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną ponętność.

Inni specjaliści: