Bądź modny!

Co to jest medycyna estetyczna?

Złota medycyna estetyczna
Złota medycyna estetyczna
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
Medycyna estetyczna to temat wciąż dość dyskusyjny. Wielu ludziom kojarzy się wyłącznie z pompowaniem ust, wstrzykiwaniem botoksu i liftingami. Uważamy zabiegi, które proponuje za kaprysy i fanaberiedla bogaczy – a to błąd!

Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę, jak choćby „medycyna estetyczna Wrocław”, żeby przekonać się, że ta dziedzina zawiera w sobie dużo więcej. Gabinety oferują nam oczywiście zabiegi wypełniaczami, czy botoks, ale możemy także skorzystać z likwidowania cellulitu, depilacji laserowej, odmładzających zabiegów twarzy albo pilingów. Oferta jest ogromna, a stawki wcale nie tak niebotyczne, jak może się nam zdawać.

Co więcej – decydując się na klinikę medycyny estetycznej zamiast zwykłego gabinetu kosmetycznego mamy pewność, że zajmuje się nami dobrze wyszkolony personel – że są to lekarze z odpowiednim wykształceniem. W gabinecie kosmetycznym może zdarzyć się tak, że zabiegi na naszej twarzy przeprowadzać będzie osoba po kilkugodzinnym kursie.

dziewczyna
Autor: Kip Soep
Źródło: http://www.flickr.com

Powoli widać już, że klientki decydują się na kliniki medycyny estetycznej. Kiedy w wyszukiwarkę internetową wpiszemy na przykład słowa „przedłużanie rzęs Wrocław” to pierwsze kilkanaście wyników, to właśnie witryny gabinetów medycyny estetycznej, a nie standardowych kosmetyczek. Dowodzi to tego, że zależy nam na poziomie wykonywanych zabiegów, nawet jeśli płacimy za nie trochę więcej. Bezpieczeństwo i świadomość, że zajmuje się nami sprawdzony dermatolog estetyczny są warte dodatkowych pieniędzy. Są duże szanse, że w najbliższym roku więcej osób zacznie decydować się na zabiegi medycyny estetycznej, bo wygląd w obecnych czasach jest bardzo ważny.