Bądź modny!

Co to oznacza, iż jesteśmy dobrze ubrani? Co będzie tu najbardziej istotne, na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

sklep z ubraniami
Każda osoba chce być dobrze ubrana, ale co to właściwie oznacza? Czy w ten sposób można ocenić to, jak dużo zapłacimy za nasze ubrania, czy jednak raczej miarą okażą się metki znanych marek? A może to aż tak nie jest istotne, gdyż najważniejsze jest, jakiego rodzaju posiadamy fason, barwę i fakturę materiału? Trzeba przyznać, że świat mody oraz dobrego gustu nie jest łatwy dla normalnego śmiertelnika. Należy się uczyć po nim poruszać, przyswoić sobie kilku bardzo istotnych i podstawowych zasad, jakie będą dla nas jak dobry przewodnik, swoista mapa pośród różnych stylów oraz stale zmieniających się mód i tendencji.

mężczyzna w czapce z daszkiem
Autor: chris Vandenhende
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest więc pamiętać o kilku istotnych zasadach. Nigdy nie nośmy dwóch części garderoby w tych samych kolorach, lecz w innej tonacji. Zawsze warto wybierać kolorystycznie torebkę do obuwia, najlepiej gdy są w tym samym kolorze. Dobrać także warto do siebie kolorystycznie dwa elementy ubrania, dla przykładu szpilki fuksja do ładnej torebki. Mężczyźni także mogą to zrobić, dla przykładu normalne spodenki męskie xxl możemy zestawić z zapinaną koszulą –

Istotna jednak uwaga, ponieważ kolor tych dwóch elementów powinien być identyczny, nie powinien różnić się jeśli chodzi o tonację. Dodatki dobrze jest wybierać w kolorach, które do siebie pasują, na przykład możemy wybrać zieleń z żółcią. Wszystkie dodatki można także wybrać w jednej barwie, czyli dobierzmy ten sam kolor paska, torby albo butów. Warto także dopasować makijaż do ubioru oraz do okazji. Przykładowo możemy pomalować oczy cieniami w kolorze bluzki, możemy też podkreślić usta czerwoną szminką, jeśli nasz strój ma tonację neutralną, to znaczy jest w kolorach czerni, bieli lub szarości.

Warto na pewno sprawić sobie parę ubraniowych “pewniaków”, czyli dobrze posiadać dżinsy o klasycznym kroju, odpowiednio skrojoną marynarkę czy bluzkę, która pasuje do różnych okoliczności. I najważniejsze na koniec – zawsze warto nabywać ubrania w dobrych sklepach, bez znaczenia czy będą to czapki z daszkiem dziecięce albo walizki, to bardzo ważne, żeby wybrać rozsądnie, gdyż tego typu rzeczy będą nam służyły latami – . Lepiej posiadać parę dobrych rzeczy aniżeli pełną garderobę bezużytecznych strojów.