Bądź modny!

W jaki sposób ubrać się stylowo w sezonie wiosenno-letnim 2014

modna kobieta
Czy należy kierować się trendami w modzie? Naturalnie większość z nas chce być trendy w każdym sezonie. Zanim jednak wybierzemy się na podbój butików, warto sprawdzić, co proponują nam znani projektanci. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się niedawno w prasie modowej z pewnością są cenną wskazówką, by znaleźć w tym sezonie coś interesującego.

kobieta w sukience
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na ubraniach już kolejny sezon trzymają się całkiem dobrze. Tej wiosny będą modne op-artowskie wzory i tropikalne motywy. Z kolorów największym hitem jest łączenie intensywnych barw w zestawach. W tym sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji pastelowej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo romantyczny. Poza tym jest to uniwersalny wybór, ponieważ, w zależności od odcienia, pasuje zarówno brunetkom, jak i blondynkom.

Drugim pożądanym tej wiosny kolorem jest żółty. Obecnie możemy z fantazją przebierać w wielu odcieniach żółtego, od nasyconego żonkilowego po piaskowy. Bez względu na to, jaki odcień preferujemy, trzeba pamiętać o właściwym dostosowaniu koloru do reszty ubioru.

kobieta w czerwonym płaszczu
Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (obejrzyj to: ). W kolekcjach światowych projektantów zawitały wzory kwiatowe w przeróżnej formie. Możemy śmiało wybierać między bardzo jaskrawymi a jasnymi barwami. Kwiaty na materiałach mogą przybierać różnorodne kształty, przykładowo ozdabiać całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być duże lub małe. To po prostu od zawsze idealny wzór na lato. Każdej z nas dodadzą świeżości i świetnie wyglądają w dowolnej części garderoby – od koszul po detale. Znajdziemy je na torebkach i biżuterii. Kwiatowy deseń to ulubiony motyw zwolenniczek boho, ale sprawdzi się także w klasycznych zestawach. Zasadniczo lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi ubraniami, bo sam wzór jest już wystarczająco intensywny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna niespodzianek, to styl klasyczny jest zawsze aktualny przezroczystości i biel to również modne trendy sezonu. W jasnych kolorach twarz wygląda na świeższą, a sylwetka na lżejszą. Biel i przezroczystości są znakomite na gorące dni. W pracy lepiej unikać prześwitów, gdyż nie pasują one do codziennego look. Można też stopniować przeźroczystości – od bardzo widocznych, po delikatne. Modne jest miksowanie stylów z rozmaitych lat oraz nawiązania do lat 50-tych. Biel nosimy solo lub zestawioną z jarzeniowymi kolorami. Wolno też łączyć różne intensywne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z wyczuciem. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, obowiązuje także w modzie.