Bądź modny!

Trwałe usuwanie owłosienia to doskonały sposób na idealnie gładką skórę

Już dziś zadbaj o gładkie nogi
Od dosyć dawna jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych jest redukowanie zbędnego owłosienia. W przypadku panów jest to przede wszystkim golenie zarostu na twarzy. U kobiet wyboru okolic do depilacji dokonuje się w oparciu o osobiste upodobania i typ owłosienia. Jest to w takim razie sprawa indywidualna.

Dbaj o nogi w pracy i w domu
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Depilacja może odbywać się różnymi metodami. Poza metodami tradycyjnymi na dzień dzisiejszy coraz częściej wykorzystuje się do tego celu nowoczesny sprzęt, jak na przykład laser diodowy. Odmienne sposoby odznaczają się także zróżnicowaną skutecznością, widoczną przede wszystkim w tempie ”powracania” włosów.

Depilacja w domu

Redukcji niechcianego owłosienia dokonuje się samodzielnie różnymi metodami. Podstawową stanowi golenie. Dawniej do tego celu wykorzystywane były brzytwy oraz żyletki. Aktualnie najczęściej wybierane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one zawierać dwa lub trzy ostrza, czasami posiadają także wymienne końcówki. Stworzone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wymagają używania kosmetyków w formie pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety jest niska, włosy niezwykle szybko odrastają. W tym miejscu więcej informacji: polecane kosmetyki do włosów.

Alternatywę stanowią golarki i depilatory elektryczne lub na baterie. Ich podstawową zaletą jest możliwość wielokrotnego stosowania oraz komfort w używaniu. Są także bardziej skuteczne od tradycyjnych maszynek. Depilatory dla kobiet to przyrządy ciągle udoskonalane; wciąż jednak używanie ich wiąże się z bólem. Tak samo kwestia przedstawia się w aspekcie plastrów z woskiem. Tę metodę również można stosować własnoręcznie. Służy jednak do usuwania owłosienia tylko z niektórych okolic, ponadto odznacza się wysokim poziomem bólu. Dla zainteresowanych tematem: .

Depilacja w gabinecie kosmetycznym

Coraz większa liczba osób decyduje się na usuwanie zbędnego owłosienia w salonie kosmetycznym. Ceny tego typu zabiegów są o wiele wyższe niż w przypadku depilacji na własną rękę, są jednak o wiele skuteczniejsze. Dużą popularność zdobyło w ostatnim czasie stosowanie takich technologii jak laser diodowy. Tak samo popularna jest fotodepilacja. Obydwa zabiegi są stosunkowo mało bolesne, cechuje je za to wysoka skuteczność. Ich ceny są zróżnicowane w zależności od okolicy, z której usuwa się włosy.