Bądź modny!

Dlaczego dżinsy zdobyły tak wielką popularność

dżinsy
Jeans to uniwersalny materiał, z którego uszyte są zwłaszcza spodnie i kurtki. Mimo że jest to gruba tkanina dosyć gruba, nosi się ją bardzo komfortowo. Para jeansów to niezbędny element zarówno damskiej, jak i męskiej szafy. Z typowego denimu produkuje się przede wszystkim spodnie, ale również inne elementy ubrania, na przykład kurtki, sportowe bluzy, zapinane koszule, czapki bejsbolówki. Chociaż trendy ulegają zmianie co sezon, to oryginalne spodnie nigdy nie wychodzą z mody. Jak wiadomo kolebką jeansów są Stany Zjednoczone.

dżinsy
Autor: missing you…
Źródło: http://www.flickr.com
To tam, w XIX wieku Levie Strauss uszył pierwszy klasyczny model spodni jeansowych. Wówczas jeansy (nasza strona) powstały z myślą o farmerach, jednak z czasem zyskały sobie szerokie uznanie szczególnie wśród młodzieży. Aktualnie w jeansach chodzą zasadniczo osoby w każdym wieku. Oczywiście spodnie ( http://www.mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/?category_id=47 ) jeansowe można obecnie nabyć w każdym sklepie, jednak kultowe marki, takie jak Levie Strauss nadal cieszą się dużą popularnością. Markowe spodnie kupujemy przede wszystkim ze względu na ich wytrzymałość oraz ponadczasową stylistykę. Pasują one nie tylko do bawełnianych koszulek czy flanelowych koszul. Nierzadko rzeczy tego typu nosi się w zestawie z marynarką lub stylową bluzką. Jest to typowy casualowy styl, preferowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Ubrania dżinsowe są wyjątkowo praktyczne i uniwersalne. Warto jednak właściwie dobrać spodnie do swojej sylwetki. W sklepach bowiem jest bardzo szeroki wybór, jednakże nie w każdym kroju będziemy perfekcyjnie dobrze wyglądać. Warto zwrócić uwagę na to, jaką mamy figurę i mądrze dokonać wyboru. Nie zawsze trzeba na oślep podążać za modą. Jeśli twój typ figury to jabłko, zdecydowanie musisz unikać modeli typu skinny (znajdź to).

dżinsy
Autor: John Fu
Źródło: http://www.flickr.com
Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji bezwzględnie będą boyfriendy. Są to spodnie, które idealnie ukryją wszystkie mankamenty takiej sylwetki, eksponując podkreślając jednocześnie jej zalety. Dla kobiet z szerokimi biodrami polecamy też ponadczasowy klasyczny model spodni dżinsowych. Osoby szczupłe o wąskich biodrach mogą nabyć spodnie dzwony. Warto wiedzieć, że jeśli chcesz sprytnie wydłużyć nogi zdecydowanie powinnaś zakupić modne ostatnio rurki. Jeansy różnią się również takimi szczegółami jak wielkość i ilość kieszeni. Oprócz tego tkanina, z której są wykonane może być specjalnie sprana lub zagięta.