Bądź modny!

Czarny i biały – duet ponadczasowy

sukienka
Bez chwili zastanowienia można zadeklarować, że połączenie białego z czarnym nigdy nie wyjdzie z mody. Człowiek lubi czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, ciężko znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to należy powiedzieć, że jest w nim coś mocno naturalnego, delikatnego i eleganckiego. Przez wieki złączenie obu kolorów zostało na stałe w modzie.

sukienka
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Po chwili zastanowienia można zadeklarować, że połączenie czarnego z białym przenigdy nie wyjdzie z mody. Człowiek lubi czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, ciężko znaleźć w niej takie zestawienie kolorystyczne, to należy powiedzieć, że jest w nim coś naturalnego, subtelnego i eleganckiego. Przez wieki złączenie tych dwóch kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Czarno-białe ubrania ma w swej ofercie bardzo dużo marek, od tych najbardziej wyszukanych jak np. ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak np. ubrania Reserved. Zestawienie takich kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego smaku oraz dodatkowo też może informować o zasobności naszego konta w banku. Już dawno w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, że kolory czarny i biały to kolory biznesu, kojarzone z majętnością. Bieda z kolei w wielu miejscach na kuli ziemskiej lubi wyrażać się bardziej wieloma kolorami. Na dowód tego można oglądnąć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy podobne wnioski.

W wymienionym już powyżej sklepie Reserved można kupić sporo ubrań wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez połączenie materiałów w tych kolorach. Sukienki Reserved są tego przykładem. Istnieje sporo modeli, które poza proporcjonalnym połączeniem tych dwóch kolorów, wykorzystuje też takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki. Czarna sukienka z lamówkami w kolorze białym to extra propozycja np. dla kobiet pracujących w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, iż opisywany duet kolorów powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać również łącząc czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, lub też sukienkę w kolorze białym z czarnym żakietem. Zdecydowanie się na taki zabieg może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać bardziej oficjalnie, pozostaniemy w czarno-białej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by później białą lub czarną sukienkę złączyć wraz z innymi kolorami, tworząc całkowicie nowy look.