Bądź modny!

Czy opłaca się oglądać filmy poradnikowe?

Poradniki treningowe
Internet to niesamowite źródło informacji. Wiele osób nie może już wyobrazić sobie dnia spędzonego bez przeglądania portali internetowych, sprawdzania poczty czy rozmów online z przyjaciółmi. Dostęp do sieci jest dzisiaj czymś niezbędnym, czymś, bez czego nie obędziemy się – nawet w trakcie wakacji. Poza czytaniem wiadomości, słuchaniem muzyki oraz śledzeniem serwisów społecznościowych, wiele osób ogląda filmy poradnikowe, np. filmy o treningach. Czy warto trwonić przy nich czas?

Ćwiczenia dla formy
Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Takie video porady są wartościowe wtedy, jeżeli robią je osoby zaznajomione z tematem, co niestety nie zawsze ma miejsce. Gdy osoba wykonująca ćwiczenia na siłowni obejrzy filmy o sterydach i kupi leki bez skonsultowania z lekarzem, może to niezdrowo wpłynąć na jej zdrowie.

Na wszelkie sugestie w szczególności nieodporni są młodzi ludzie, którzy oczekują szybkich efektów i chętnie sprawdzą różne kuracje, by bezzwłocznie osiągnąć postawione sobie cele. Dlatego wszelkie filmiki o suplementach muszą być oglądane z rozumem. O wiele lepiej jest stosować naturalne sposoby, które nie szkodzą funkcjonowaniu naszego organizmu. To samo dotyczy osób, które przeglądają filmy o dietach.

Treningi z planem
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Wyszukiwanie różnorakich zaleceń nasila się razem z przyjściem wiosny, kiedy zaczynamy zrzucać z siebie zbędne ubrania i musimy pokazać światu swoją figurę. Wielokrotnie wpadamy w panikę, albowiem przez zimę opuszczaliśmy ćwiczenia, jedliśmy więcej, niż powinniśmy, a obwód pasa wyraźnie się zwiększył. W takiej sytuacji na gwałt szukamy pomocy i z chęcią sprawdzamy, co pomogło innym walczącym z wagą osobom. Tutaj też nie możemy wpadać w nagły zachwyt, bowiem nie wszystko musi być prawdą. Jeśli mamy sposobność, powinniśmy raczej wybrać się do dietetyka, który opracuje dla nas właściwy program żywieniowy, dzięki któremu stracimy nadprogramowe kilogramy.

Materiały instruktażowe są dobrym rozwiązaniem, jeśli oglądamy porady od fachowych ekspertów czy trenerów. Trzeba jednak każdorazowo zastanowić się nad sensownością możliwości w nich przedstawionych, albowiem nie wszystko, co jest odpowiednie dla innych, okaże się stosowne dla nas. Najistotniejsze jest wobec tego rozsądne myślenie, a na pewno osiągniemy wymarzone cele.