Bądź modny!

Czy ma sens stosować botoks, by poprawić swoją urodę? Co powinniśmy wiedzieć jeśli chodzi o to zagadnienie?

medycyna estetyczna
Dzisiejszy świat nie jest zbyt prosty dla kobiet. Wymaga on bowiem, żeby sprawy załatwiała ona z gracja oraz elegancko ubrana, miała talię osy, a do tego nienaganną, niemalże dziecięcą cerę mając 40, a nawet więcej lat. Codzienne kremy, różnego rodzaju najnowsze mikstury, mimo cudownych receptur, nie mogą niestety dać nam takich efektów, których się oczekuje. Nie ma się co dziwić, że wciąż większą popularnością cieszą się zabiegi z botoksu.

medycyna estetyczna
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu da bardzo szybki efekt, ale niestety trzeba się czasami liczyć z możliwością powikłań. Co więc wiedzieć zanim zdecydujemy się na tego typu krok? Botoks to właściwie jedna z najbardziej mocnych naturalnych trucizn, która jednak w niewielkich ilościach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej, przykładowo botox. Wstrzykiwanie botoksu wygładza lecz nie usuwa, istniejące zmarszczki mimiczne, a wszystko to w nieinwazyjny sposób. Pomaga więc w wygładzeniu zmarszczek na czole czy zmarszczkę lwią pomiędzy brwiami.

Od pewnego czasu jest ta metoda dosyć często wykorzystywana do uniesienia opadających kącików ust, to znaczy tak zwanych zmarszczek palacza nad górną wargą. Zupełną nowością jest używanie toksyny botulinowej w niwelowaniu zmarszczek na szyi i na dekolcie. Botoks, który jest wstrzykiwany w okolicach zmarszczki zablokowuje odpowiednio przewodzenie impulsów nerwowych, jakie wywołują skurcze mięśni twarzy odpowiedzialnych za jej powstanie. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, które w określonym rejonie twarzy utraciły zdolność kurczenia się, a w taki sposób właśnie skóra przestaje się marszczyć, więc rozluźnia się. Dla szukających danych – blog.

zmarszczki
Źródło: pixabay
Zmarszczki dzięki temu się nie pogłębiają. Unieruchomione są jedynie niewielkie fragmenty skóry, przez co reszta mięśni jest w stanie działać normalnie, zaś twarz nie wygląda dziwacznie. W krótkim czasie jednak po zabiegu skóra często jest trochę podrażniona, a czasem też może pojawić się niewielki siniak, jednakże te objawy trwają nie aż tak długo oraz szybko skóra powraca do normy – info. Rezultat kosmetyczny używania botoksu jest zauważalny po trzech-czterech dobach, natomiast poprawą wyglądu można cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Trzeba również dodać, że dosyć powszechny jest również laser frakcyjny, daje on też zadowalające efekty.