Bądź modny!

Czy można kupić modne rzeczy w sklepach z odzieżą używaną? Ależ tak, możemy zrobić tam naprawdę udane zakupy

sklep z odzieżą używaną
Dawniej odwiedzanie lumpeksów oznaczało dosyć duże braki w posiadaniu gotówki, sporo osób było też zdania, że takie osoby ubierają się słabo, gdyż robią zakupy w tak zwanym “szmateksie” (tak się nazywało takie sklepy z przechodzoną odzieżą). Dziś jest całkiem inaczej, zaś taka czynność wiąże się z chęcią wyróżnienia się z tłumu, w większej opinii wciąż bardziej liczy się osiągnięta niezbyt dużym kosztem oryginalność wyglądu.

ubrania
Autor: Chang TunChiech
Źródło: http://www.flickr.com
Cierpliwość oraz czas, to z pewnością coś, czego nie może zabraknąć takiej osobie, która wybiera się na zakupy. Identycznie rzecz ma się z wizytą w sklepach z tanią odzieżą, gdyż tutaj także dochodzi fakt, że wymarzone ubranie często musimy sobie, wyrażając się potocznie, “wygrzebać”. A to dlatego, że nie wszystkie punkty praktykują wieszanie ciuchów na wieszakach, nieważne czy będą to bluzy z kapturem damskie lub też kaszkiet damski, żeby to odnaleźć trzeba się trochę namęczyć – .

W tych bardziej profesjonalnych ciuchy, co prawda wiszą na wieszakach, lecz wcześniej są prasowane i posegregowane kolorami. Nawet można w takich miejscach znaleźć kreacje wieczorowe. Ponieważ używane ciuchy z czasem mają mniejsze lub większe skazy, to znaczy plamki czy dziurki, warto wcześniej je wszystkie przejrzeć, aby uniknąć potem niespodzianki, to znaczy na przykład czegoś z plamą, która nigdy nie zejdzie. Pamiętajmy, że gdy mamy sporo czasu, to obejrzyjmy dłużej każdy ciuch.

lumpeks
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
W tego typu punktach z pewnością nie ma nachalnych ekspedientek, które co chwila nagabują czy się narzucają, dlatego też można na spokojnie wybrać coś właściwego. Pamiętajmy, żeby zawsze przymierzać i sprawdzać rzeczy, jak trampki męskie rozmiar 48 albo kozaki damskie rozmiar 37, aby właściwie były na nas dobre. Zakupionego bowiem w ten sposób towaru najczęściej nie możemy oddać, dlatego warto być pewnym, iż nowe spodnie będą dobrze pasować, natomiast dziwny kolor nowej bluzki nie przeszkodzi nam w tym, żeby ją zakładać na co dzień. Co interesujące, przy okazji poszukiwania strojów w lumpeksie dobrze zwracać uwagę na dodatki. Najczęściej natrafić możemy na bardzo bogaty wybór toreb, pasków czy nakryć głowy. Dobrze jest otworzyć się na artykuły oryginalne, których jest niesamowicie dużo w takich miejscach. To pomoże nam wyróżnić się z tłumu – Grupa Allegro.