Bądź modny!

Czy opanowanie języka kazachskiego będzie naprawdę tak ciężkie

uczeń
Ten artykuł nie będzie o językach obcych używanych przez kosmitów, choć patrząc uczciwie, jaką skalę trudności prezentują ciężko uciec od wrażenia, że mamy do czynienia teraz z czymś niecodziennym. W tym artykule opowiemy o egzotycznych językach obcych, główni bohaterowie to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Zabrzmiało dość groźnie, obiecuję, że będzie w miarę zrozumiale i na temat. Rozpocznijmy od japońskiego. Na samą myśl włosy stają dęba i słusznie, bo tego języka nie da się szybko nauczyć. To nie jest zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, to zdecydowanie duże wyzwanie. Niemniej, da się go nauczyć. I warto, ponieważ japońska gospodarka działa niezwykle prężnie, jednocześnie może nie jest to tak popularny język jak chiński, lecz jego nauka może przynieść nam wiele dobrego. jednak nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas żmudna nauka japońskiego alfabetu. Musimy być cierpliwi, by przejść ten niezbędny etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.

Łatwiej ci pójdzie z nauką języka kazachskiego (nieznany język kazachski), choć słowniki czy różne inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są dobrze dostępne. Najlepiej przy nauce tego języka znać rosyjski, ponieważ w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto mieć świadomość, iż kazachski to w Kazachstanie dopiero drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy opanować języki egzotyczne to warto zabrać się za język khmerski lub język koptyjski (lekcje języka koptyjskiego). Brzmi nieźle , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, nie jest to łatwy język, musisz wykazać się dużą determinacją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest zdecydowanie niewiele). Język koptyjski to propozycja dla ludzi bardzo cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język martwy to brak jest podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że uwielbiasz wyzwania, to nauka tego języka jest na samym szczycie tej kategorii.