Bądź modny!

Czy obecnie istnieją jeszcze realni zwolennicy muzyki?

the doors
Jakimi wyróżnikami odznacza się prawdziwy amator muzyki? Tak, muzyki, nie żadnego określonego jej rodzaju, taki, który stara się być ciągle otwarty na innowacyjne trendy i zabierać ze świata muzyki jak najwięcej. Czy musi zakupować ogrom płyt, wyjeżdżać na koncerty, zapisywać się na koncerty? Tak, to ogół, ale co dodatkowo.Oczywiste, że autentyczny meloman nie ucieszy się podrobioną wydaniem płyty. Co prawda, nie musi w dzisiejszych czasach już nabywać płyt CD, ponieważ rządzą pliki mp3, jednakowoż za taki plik trzeba płacić.

koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Z innej strony, właśnie po tym, z jakiego nośnika korzysta odbiorca możemy dojść do wniosku, ile znaczy dla niego muzyka. Czy ma w swej kolekcji płyty CD, a kolekcja ta stale się zwiększa, czy może kolekcjonuje płyty winylowe? A może po prostu podoba mu się dany utwór, lecz zamiast nabyć całą płytę kupi sobie plik mp3? Patrząc na to rzetelnie, to prawdziwy wielbiciel muzyki postara się mocniej, może nie będzie zakupował nie wiadomo, jak wielu płyt, ale od czasu do czasu przeznaczy własne środki finansowe na tradycyjny medium.

Nie będzie mu także żal wyjechać na koncert swojej ulubionej grupy, choć jak wiadomo bez liku koncertów to ogromny koszt. Nie będzie żałował pieniędzy na biżuterie rockową, metalową czy rapową (fajna biżuteria), odżałuje ostatnie fundusze na super brelok rockowy, metalowy czy rapowy. Nie pogardzi również fanklubem i jego członkami, będzie się z nimi spotykał na przeróżnego rodzaju zlotach, gdzie fani w chustach rockowych, metalowych czy rapowych (chusty metal) będą uzupełniani przez fanów w czapkach rapowych, rockowych czy metalowych. Całość zależne jest od tego, jaki to będzie zlot, jednak trzeba wspomnieć, że każdy z nich rządzi się własną specyfiką.
Ale tak ciągnąc nadal w wątek zastanawia jedna zagadnienie: czy na pewno są jeszcze tacy fani? Czy żyjąc w świecie, gdzie ogół jest osiągalne online, nie liczy się posiadanie tylko przystępność trzeba się starać, aby wydać ostatnie pieniądze na koncert czy płytę? Zasadne zapytanie, na które trudno dać odpowiedzi, jednakże przeliczając liczbę sprzedanych płyt zobaczyć można, że każdego roku spada liczba chętnych, żeby kontynuować tę znakomitą tradycję zbierania tradycyjnych nośników.