Bądź modny!

Kiedy stosuje się dermatologia estetyczna?

dziewczyna
Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego typu zagadnienia stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te kwestie żartobliwie to jest w nich pierwiastek prawdy. No cóż, czy preferujemy to, czy nie, aparycja jest dość ważny i określa wiele spraw. Nie mówimy tu o atrybutach piękna, do których niektórzy nielogicznie dążą, ale o pewnych elementach w prezencji, które nas stresują i wolelibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie zadaniami walczy dermatolog estetyczny.

dziewczyna
Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek należy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co zwyczajowo rozumiana dermatologia. Ta druga jest nieodzowna, kiedy mamy przypadłości skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i mocniej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra tradycyjnej dermatologii skupia się jednak, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, polepszającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to młoda dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich operacjach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z oszczędnościami i możliwością wyjazdu za granicę, bo wyłącznie tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia – englander.com.pl estetyczna dalej kosztuje dużo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. zwłaszcza jest to powszechne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zwłaszcza, jak na stolicę przystało proponuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej.

najistotniejszą filozofią działania dermatologii estetycznej jest poprawa własnego wyglądu szaty zewnętrznej, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której ingerencja chirurgiczna jest nieporównanie większa. Pokutuje jednak w wielu przekonaniach mieszanie tych pojęć, tak jakby te dwie dziedziny, te dwie nazwy wymawiało się zamiennie. Jest to znaczący błąd i uproszczenie. Powoduje to sytuację, że istnieje ogół osób bardzo przeciwnych takiego rodzaju zabiegom, tak jakby czyjaś twarz była własnością ogółu, i można ją poddać pod głosowanie – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych takich, ale patrzą na to, jak na normalny zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną korektę, bo np. nos jest trochę skrzywiony. Nie musi pytać nikogo o zdanie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom dużo zakompleksionych osób zyskuje wiarę we własną ponętność – -> zobacz szczegóły na