Bądź modny!

Damskie ubrania zimowe

Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Zima jest szczególną porą, w której ze względu na mróz oraz silny wiatr należy zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie. Niezbędny jest odpowiedni ubiór, izolujący od zimna i wilgoci. Od tego zależne jest bowiem zdrowie i dobre samopoczucie w tym okresie. Ocieplane kurtki, futra i płaszcze są na porządku dziennym. Analogicznie jak w innych porach roku, także w zimie ubrania podlegają różnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie modne są inne materiały, dodatki i kolory. Niektóre z trendów z przeszłości obecnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, dostosowanych do obecnych warunków wersjach. Wyszukując w na stronach WWW „moda zima 2013” uzyskuje się wiele podpowiedzi odnośnie obecnych mód.

Zimowa aktywność
Autor: Venus
Źródło: Venus

Okrycia wierzchnie
W minionych sezonach obserwowało się wiele zmian w kwestii modnych zimowych okryć wierzchnich. Trendy zima 2013 obejmują natomiast konkretne pomysły. W dużej mierze obecnie kładzie się nacisk na wygodę i ciepło. Jeszcze w sezonie ubiegłym modne były damskie płaszcze z różnych tkanin, stosunkowo niezbyt długie, a ze względu na materiał – raczej cienkie i nie izolujące od wilgoci. Ich widoczną wadą był również brak kaptura, który w zimie często okazuje się być niezwykle przydatny, w szczególności dla kobiet, które nie lubią czapek.

Jesienne przygotowania do aktywnego sezonu zimowego
Autor: Gatta Active
Źródło: Gatta Active

W miastach oraz na wystawach sklepowych dominują obecnie długie płaszcze puchowe, najczęściej wyposażone w pasek na wysokości talii. W ofercie są zróżnicowane wersje kolorystyczne, choć standardowa czerń zdecydowanie przeważa. Płaszcze te zawsze wyposażone są w kaptur i są bardzo grube. Niejednokrotnie również posiadają gruby kołnierz, który może zastąpić jako szalik.

Buty i akcesoria
Na dzień dzisiejszy modne i chętnie noszone są buty na koturnach. Nierzadko mają części wykonane z futra, są ocieplane i często sznurowane. Do surowców należą skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę także podlegają zmianom trendów. Aktualnie często spotyka się szaliki o kształcie tak zwanych kominów, którymi można owinąć szyję kilka razy, a także założyć na głowę. Coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z futra, czyli czapki wyobrażające głowy zwierząt, rękawiczki futrzane, obramowania kapturów. Bardzo chętnie kobiety zamiast czapek noszą nauszniki, które także często są futrzane.

Źródło: Kraina Stylu