Bądź modny!

Dbaj o kondycję cały rok

Jeżeli dużo trenujemy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i jak jemy. Niezwykle ważne jest to, żeby dostarczać ciału wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z tych składników jest nam potrzebny, dlatego każda dieta eliminująca lub mocno ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie jest dobra.

suplementy diety
Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Gdy dużo trenujemy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest to, aby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele ludzkim, dlatego powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na kolejnym miejscu są białka, niezbędne do rozbudowywania mięśni, budowania odporności i jeszcze innych procesów. Na końcu mamy tłuszcze również potrzebne na przykład do rozpuszczania pewnych witamin a także prawidłowego działania neuronów. Każdy z wymienionych składników jest nam potrzebny, więc każda dieta eliminująca lub mocno ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie będzie dobra.

Astaksantyna w kapsułkach
Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Kiedy chcemy rozbudować mięśnie, prawdopodobnie chcielibyśmy wyniki zobaczyć od razu. W tej sytuacji dobrze jest pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Powinno się jednak stosować je z umiarem, absolutnie nie przekraczać odpowiedniej dawki, a tak naprawdę powinno się robić to po konsultacji z lekarzem. (Reklama: cwiczenia z hantlami dla kobiet). Nie zapomnijmy przed rozpoczęciem przyjmowania wszelkich odżywek i wspomagaczy zrobić proste badania krwi i moczu. Jeśli wszystkie wyjdą w normie możemy pójść po zakupy.

Najpopularniejszą odżywką jest kreatyna. Sprzedawana jest pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub bardzo podobne. Kreatyna jest głównym przekaźnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich działanie. Warto zwrócić także uwagę na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. (Reklama: kif gazeta). Odżywki takiego typu są dość prosto dostępne a ich główną zaletą jest poprawianie ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspiera również tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie polega na zwiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach
Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Uważajmy jednak ze stosowaniem. Wszelkiego typu schorzenia powiązane z ciśnieniem krwi nie pozwalają na przyjmowanie takiego typu środków. Powinniśmy uważać też na rozpowszechniony dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalny roślinny testosteron. Zapewnia szybszy rozwój mięśni, ale należy uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, różne odżywki dopuszczone do sprzedawania również, ale istnieją osoby, które stosują je zupełnie bez żadnego myślenia. Napychają się wszystkim co wpadnie im w ręce, a to kończy się zwykle chorobami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Odżywki dla kulturystów powinno się stosować z głową. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą funkcjonowały odpowiednio i unikniemy efektów ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.

Źródło: www.shar-pol.org.pl/