Bądź modny!

Dlaczego ruch to samo zdrowie

joga
Brak ćwiczeń fizycznych może prowadzić do kłopotów ze zdrowiem.Codziennie siedzimy w pracy średnio przez 8 godzin, zazwyczaj przed komputerem. Tymczasem ruch jest wrodzoną cechą człowieka. Dlatego też w dzisiejszych czasach do najczęściej spotykanych kłopotów ze zdrowiem należą wad postawy, a także choroby układu pokarmowego. Siedząc przez wiele godzin ugniatamy nasze jelita, dlatego zazwyczaj kończy się to zaburzeniem ich perystaltyki.

joga
Autor: iStock
Źródło: iStock
Stwierdzenie to może się wydać dosyć oczywiste, ale doskonałym lekarstwem na naszą złą kondycję jest aktywność fizyczna. Oczywiście bardziej skłonni do aktywności jesteśmy w wiosną i latem, gdy za oknem jest słonecznie. Można wówczas wyjść na rower, albo uprawiać jogging.Niekiedy wystarczy nawet półgodzinny spacer, żeby poczuć się lepiej. Nasza kondycja fizyczna zależy również od dostępu świeżego powietrza. Siedząc przez wiele godzin w dusznym biurze możemy czuć się niedotlenieni. Większość ludzi oddycha zbyt płytko, zamiast oddychać z głębi przepony. Często nieprawidłowe oddychanie jest przyczyną bólu głowy.

W sezonie jesienno-zimowym, gdy szybciej robi się ciemno, przeważnie zdarza się, że po powrocie z pracy nie mamy już siły ani ochoty na ćwiczenia. Warto jednak zmotywować, bo ruch ma także działanie antydepresyjne na stan naszego umysłu. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami fitnessu i siłowni, spośród różnych form aktywności fizycznej i sportów zalecalibyśmy jogę czy Tai Chi Chuan. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: szkoła jogi wrocław, by zlokalizować taką, która znajduje się najbliżej naszego domu.

joga
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W ten sposób oszczędzimy czas na dojazdy. Obecnie joga jest raczej trendy, dlatego wciąż otwiera się wiele nowych ośrodków jogi, w różnych częściach miasta. Naturalnie warto wcześniej szczegółowo przeczytać opinie o danej szkole, a przede wszystkim o trenerach, prowadzących zajęcia. Doświadczony trener jogi to bardzo ważny aspekt, zwłaszcza dla osób początkujących. Proszę zwrócić uwagę na to, że aktywność fizyczna nie jest specjalnie droga, ani też nie zabiera zbyt wiele czasu. Tymczasem znacznie lepiej zrobić coś dla siebie niż siedzieć na Facebooku.