Bądź modny!

Łączenie akcesoriów w trakcie tworzenia stroju

Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu
Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu
Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo
Uniwersum kreacji nie jest prosty i oczywisty w odbiorze. Ma się rozumieć każdy z nas stara się instynktownie dopasować do otoczenia, choć to nie czyni nas ekspertami w tej branży. Pokazy modelek, szalony showbiznes i wydarzenia związane z trendami w modzie są bardziej dekadenckim światem, jakiego ktoś, kto nie czuje się artystą, chyba nie zrozumie z łatwością. Światy ukazywane na wybiegach, dzięki strojom noszonym przez dziewczyny są bardziej czymś nieokiełznanym, jest to bardziej metafora, niż sztuka użytkowa. Wielu propozycji prezentowanych na pokazach mody nie można zwyczajnie nosić na ulicy, aby nie wyróżniać się i nie uchodzić za dziwaka. Autorzy mody, zwłaszcza ci najbardziej cenieni i uznani starają się zazwyczaj ujawniać w prezentacjach swoje uczucia, wyobrażenia i złożone metafory, bardziej niż przedstawiać najnowsze nurty w modzie.

Jednak w jakiś sposób, niezrozumiały dla zwyczajnego zjadacza chleba, tworzą modę. Decydują, czy danego sezonu będą popularne białe, czy czarne sukienki i te deklaracje dziwnym trafem wprowadzane są w życie. My zaś, mimo że nic z tego nie pojmujemy, próbujemy się dopasować do reszty. Pragniemy nie uchodzić za nadzwyczajnych, zarazem prezentując oryginalny styl. Prezentować oryginalny styl, a przy tym dopasować się do podyktowanych przez światowe sławy nurtów. Choć zdaje się to w takich warunkach niewykonalne, jest zupełnie łatwe do wykonania i to w dość zwykły sposób.

Zakłopotanym wychodzą naprzeciw nieźle znane i uznawane sieci z ubraniami, które w większych miejscowościach odszukamy najczęściej w domach handlowych, a w mniejszych jako samodzielne sklepy. Odszukamy tam całkowicie naturalne, mało oryginalne ubrania i dodatki, szczególnie te, które tak pożądane są przez kobiety: dodatki do płaszczy, spinki do fryzur czy torby Zara, H&M czy Reserved to przykłady takich miejsc, które proponują całkowicie zwyczajne elementy odzieży, ale dość silnie dopasowujące się panującym nurtom w modzie. Torebki Zara i innych marek, a także wszystkie pozostałe propozycje takich sieci nie są krzykliwe, są użyteczne, ładne i gustowne, a jednocześnie spójne z panującymi nurtami świata mody.