Bądź modny!

Odpowiedni sprzęt turystyczny to podstawa fajnego letniego wyjazdu

w podróży
Wyjazd pod namiot to najlepszy sposób na rodzinne wakacje. Powie to każdy, kto choć raz spędził noc pod namiotem. Oczywiście są osoby, które nie preferują formy urlopu, który wymaga raczej dużej samodzielności. Niektórzy wolą mieć wszystko pod ręką i wypoczywać w bardziej komfortowych warunkach. Dla tych, którzy łatwych rozwiązań wolą przygodę, wypad pod namiot będzie doskonałym rozwiązaniem.

namiot turystyczny
Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie takie wakacje trzepa uprzednio dobrze zorganizować. To prawda, że wyprawa pod namiot to jeden z najtańszych sposobów, by zwiedzić wymarzone miejsca. Kwatera na polu namiotowym kosztuje przeważnie mniej, niż pokój w niedrogim pensjonacie. Jednakże, jeśli pierwszy raz wybieramy się na taką wyprawę, czekają nas spore zakupy. Jednakże, jeśli nie mamy zbyt wielu pieniędzy na pewno możemy też wypożyczyć niezbędny ekwipunek. Oto lista rzeczy, którą warto zakupić przed wyjazdem.

Przede wszystkim powinniśmy nabyć dobry namiot. W zależności od tego, w ile osób się wybieramy, powinniśmy dobrać odpowiedni rozmiar. Niestety nie istnieje coś takiego jak idealny namiot. Zanim wybierzemy się do sklepu, warto rozważyć, jakie mamy potrzeby w tym temacie. Oprócz wielkości, trzeba uwzględnić taką cechę, jak ciężar. Jeśli przemieszczamy się samochodem, nie jest to może tak istotne. Natomiast jeśli cześć trasy musimy pokonać przykładowo kajakiem, kupmy lżejszy namiot. Weźmy też pod uwagę, w jakich warunkach atmosferycznych będziemy go używać. Kolejna rzecz z naszej listy to naczynia turystyczne (biorę na każdy wyjazd). Przed zakupem niezbędnych rzeczy, warto zasięgnąć informacji, jak wyposażone jest zaplecze gastronomiczne na polu namiotowym. W ten sposób można uniknąć zabierania naczyń, które na miejscu okazują się niepotrzebne.
Jeśli wybieramy się nad morze i codzienna będziemy przemieszczać się wyłącznie między namiotem i plażą, nie potrzebujemy super plecaka. Jeżeli natomiast planujemy wędrować po górach wygodny plecak będzie niezbędny (zobacz jaką ofertę przygotował sklep turystyczny). Plecaki turystyczne generalnie dzielimy na takie, które posiadają stelaż i te bez stelażu. Te pierwsze są bardziej stabilne. Organizując rodzinną wyprawę pod namiot możemy też potrzebować nosidełka dla dziecka. Nosidełka turystyczne są podobnie skonstruowane jak plecak ze stelażem. Niektórzy wolą nosić maluchy w chustach indyjskich, jednak naszym zdaniem turystyczne nosidełka będą wygodniejszym rozwiązaniem na górskiej trasy.