Bądź modny!

Dopasuj styl do figury – Moda męska – dopasuj styl do swojej sylwetki

images
Moda to, pomimo obiegowej opinii, pasja nie tylko przedstawicielek płci pięknej. Także mężczyźni zwracają olbrzymią uwagę na to, co na siebie zakładają. Stąd też w modnych magazynach i w sieci można znaleźć mnóstwo porad, które pozawalają panom poznać typy sylwetek męskich oraz wybrać odpowiedni strój.

Rozpoznanie swojego typu figury jest w zasadzie kluczem do sukcesu. Jeśli znajdziemy swoje atuty oraz niedostatki, będziemy mogli skuteczniej działać na tym polu. Jeśli trudno jest samemu rozpoznać własny typ sylwetki, warto poprosić o pomoc życzliwego kumpla. A jeśli obawiamy się reakcji kolegów na nasz kłopot, najlepiej zwrócić się do swojej najdroższej. W ostateczności, możemy skierować swe kroki do profesjonalnego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ sylwetki, ale dobierze też odpowiednie barwy do naszej karnacji.

Typy figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu tak samo typ A, jak i ”jabłko”, czyli panowie z nadwagą. Oprócz tego, jest również „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u kobiet oraz „trójkąt”, czyli ideał, o którym marzą mężczyźni. Jest to sylwetka doskonała. Szerokie ramiona, wąskie biodra, żadnego wystającego brzuszka. I właśnie panowie z taką sylwetką mają najłatwiej. Mogą dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co muszą zwracać uwagę, to zbyt workowate ciuchy, które ukryją ich cudowną sylwetkę.

Pozostali mężczyźni muszą się skoncentrować na tym, aby ukryć własne wady i pokazać atuty. W najgorszej sytuacji znajdują się zapewne panowie o figurze ”jabłuszka”. Są to już faceci z nadwagą, stąd też trzeba ostrożnie dobierać materiału (zobacz https://fashioncolors.pl/109-ocieplina-), aby jeszcze bardziej nie poszerzyć postury. Dopasowana jeansowa kurtka będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba tylko uważać na wszelkie dodatki oraz jasne kolory. Reguła jest zawsze taka sama, że te części ciała, z którymi mamy problem, tuszujemy ciemnymi, prostymi tkaninami, bez żadnych upiększeń. Tymczasem, „ołówek” musi unikać ciemnych odcieni jak ognia, ponieważ wyszczuplają one jeszcze bardziej jego chłopięca sylwetkę. Taki mężczyzna musi postawić na dwurzędowe marynarki i płaszcze oraz ubrania w jasnych kolorach (zobacz tu).