Bądź modny!

Poszukując pięknej sylwetki

Noworoczne zmiany dla zdrowia
Współczesnym światem rządzi nie tylko pieniądz – w teraźniejszym świecie musimy umieć zaistnieć, we współczesnym świecie trzeba być modnym, pięknym i zdrowym. Nagminnie w sieci niejedno forum o dietach czy równie bardzo popularne forum o suplementach wizytuje wiele osób, które chcą sprawdzić jak być zdrowszym, piękniejszym i tym samym bardziej atrakcyjnym dla innych.

sport
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety przeglądają fora o urodzie, o stylizacji, niejeden mężczyzna zaś zagląda na forum o treningach, a bardzo często także na forum o sterydach – trzeba przecież mieć piękną sylwetkę, gdyż to ona skupia uwagę ludzi. Kult ciała zwycięża, ale nie tylko – poza tym, że chcemy świetnie wyglądać, chcemy być też atrakcyjni pod innym względem – pragniemy się wyróżniać i być kimś specyficznym. Tyle, że czy to nowość?

Wydaje się, że oczywiście nie – od zawsze ludzie pragnęli mieć coś co pozwoli im wybić się z tłumu, w perspektywie wieków zmieniają się co najwyżej formy i instrumenty za pomocą których człowiek chce taki rezultat osiągnąć. Pewne jest, że nie powinno się oceniać pogoni za cudzą akceptacją, ani w przychylny, ani w nieprzychylny sposób – choć jak wiemy skłonność do oceniania innych ma bez wątpienia każdy z nas. Dla jednego osoba, która zagląda na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który jedynie siłą mięśni może istotnie zaistnieć – dla samego takiej osoby, będzie to natomiast kolejny krok ku pokazaniu samego siebie (Dowiedz się więcej na tej stronie: www.budujmase.pl/sterydy/o-dopingu.html). Ważne jest jednak także, że za złe nie można uznać pragnienia bycia lepszym – przecież na tym w istocie polega samorozwój.

Człowiek chce przezwyciężyć swoje słabości i w ten sposób dążyć do określonego ideału, który zakorzenił się w jego głowie. Ale jaki jest aktualnie ideał człowieka? Czy możemy stwierdzić, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i majętny? Czy do tego właśnie stanu usiłuje dążyć każdy? Wydaje się, że sama pogoń za ideałem nie jest niczym niewłaściwym, niewłaściwe mogą być wyłącznie metody przy pomocy których chcemy ten stan uzyskać (praktyczne informacje na temat diet dla kulturystów: budujmase.pl/diety/o-dietach.html). Pamiętajmy, że wszystko jest pożyteczne, o ile wybieramy z głową i z umiarem. No i co najistotniejsze – w zgodzie z samym sobą i własnymi faktycznymi – a nie jedynie narzuconymi przez innych – wymogami.