Bądź modny!

Dobre strony ubioru piłkarza

piłka nożna
Piłka nożna na chwilę obecną jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w skali świata. Jest powszechnie lubiana również na terenie Polski. Z tej przyczyny na przykład pragnieniem sporej liczby młodych chłopców jest zostanie kiedyś zawodowym zawodnikiem. Młodzi ludzie mogą wstąpić do klubu sportowego, w którym nabywają umiejętności uczeni przez wykwalifikowanego trenera. Spora liczba chłopców także woli grać samodzielnie podczas wolnego czasu.

Zarówno do gry profesjonalnej, jak i hobbystycznej przydaje się odpowiedni strój. Rzecz jasna do gry na podwórku z kolegami wystarczą wygodne buty i przewiewny strój. Na profesjonalnych stadionach te wymagania są odrobinę wyższe. Piłkarze mają specjalistyczne stroje, najczęściej znanych marek odzieżowych. Rękawice bramkarskie nike, korki adidas i inne to aktualnie normalna rzecz na boiskach.

Buty

odzież piłkarska
Autor: ms sports photography iow uk
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle istotnym, o ile nie najistotniejszym, elementem stroju piłkarza są buty. Do gry na trawie wykorzystuje się tak zwane korki, które zapewniają piłkarzowi wysoką przyczepność do murawy w czasie gry. Korki są różnorodne, zaliczają się do nich przykładowo wkręty czy tak zwane lanki. Ponadto buty piłkarskie powinny być wykonane z odpowiednio mocnego tworzywa, dzięki czemu można posłać piłkę na odpowiednio dużą odległość. Obuwie ma jednak przede wszystkim chronić stopy przed . Powinno być również wygodne, by zawodnik czuł się dobrze podczas biegania na boisku. W sklepach sportowych można spotkać bardzo szeroki wybór obuwia sportowego, również tego przeznaczonego do gry w piłkę nożną.

Koszulki i spodenki
Zasadniczym elementem stroju piłkarskiego jest zestaw złożony z koszulki i spodenek. Zawodnicy rozmaitych drużyn mają rozmaite ustalone barwy strojów, w których występują na meczach. Stroje piłkarskie zmieniały się na przestrzeni lat, zmieniał się zarówno ich krój, jak i materiał wykonania. Zawsze jednak na pierwszym miejscu stawiano przewiewność stroju, stosowano więc tkaniny oddychające, a do tego lekkie. Oprócz tego zawodowi piłkarze mają także zapewnione stroje z długimi rękawami i nogawkami do gry w przypadku bardzo niskiej temperatury.