Bądź modny!

Era medycyny estetycznej

strzykawka
Spośród wielu życzeń jedno zasługuje na uwagę. Jest to z jednej strony nieosiągalne, zatem dlatego tak nęcące, a po wtóre to odwieczne pragnienie, które przenigdy nie będzie spełnione (choć kto wie, w dalekiej przyszłości). Mówimy o życiu wiecznym, cóż, nie załapiemy się na taki ponadczasowy bal. Będąc jednakże tu, na ziemi, staramy się za wszelką cenę przedłużyć nasze życie, w sensie symbolicznym – kolekcjonując pamiątki, przeszłość, jak i w sensie estetycznym – troszcząc się o własny wygląd. O tym drugim pragnąłbym napisać niewiele zdań.

operacja
Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com
żądza poprawiania starzejącej się urody była od zawsze, od stuleci ludzie mieli własne sposoby na zmniejszenie wpływu upływającego czasu, na okłamywanie losu, którym była wolna starość. wszelkie tego typu prawidła jednakowoż nie miały szans z pędzącym procesem, który doświadcza każdego z nas. Jedni, co prawda mają lepsze geny, drudzy egzystują w lepszych warunkach, mają lżejszą pracę, mniej są podatni na choroby, to wszystko wpływa na szatę zewnętrzną, formę życiową i w rezultacie przebieg starzenia. dużo zmieniło jednak wraz z rozwojem medycyny estetycznej (medycyna estetyczna gdańsk – więcej informacji).

Jej początek określa się na lata 70. XX wieku, jej twórcą jest endokrynolog Jean Jacques Legrand, to on właśnie w 1973 roku rozpoczął tę nową kartę w historii zakładając w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W Polsce pojawiła się natychmiast po przeobrażeniu ustroju, razem z nastaniem kapitalizmu i ekonomii wolnorynkowej. Dzięki temu przy Polskim Towarzystwie Lekarskim pojawiła się Sekcja Medycyny Estetycznej. Była to pierwsza taka na naszej ziemi organizacja, która wspierała i propagowała medycynę estetyczną. Jednocześnie robiła to w środowisku medycznym, ale też poza nim zataczając coraz szersze kręgi.

pomimo przekór znanej opinii, iż jest to profesja dermatologii, medycyna estetyczna nie ma swojej specjalizacji, co znaczy, że lekarzem medycyny estetycznej z z sukcesami może być doktor innej dyscypliny, np. internista lub stomatolog. ażeby oczywiście dołączyć do tego zacnego grona trzeba się stale dokształcać.

dzisiaj w każdym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk) odnajdziemy lekarzy medycyny estetycznej. istnieją już nawet dosyć znane osoby na rynku, które cieszą się niesłabnącą popularnością, co pozwala rozwijać się tej atrakcyjnej dziedzinie jeszcze bardziej sprawnie. W przyszłości na zapewne nie będzie gorzej (czytaj to).