Bądź modny!

Dokąd warto polecieć na wakacje w tym roku? Zobacz nasze podpowiedzi

lotnisko
Chociaż Polska jest wielce ładnym miejscem na ziemi, to jednak
czymś w zupełności naturalnym jest pragnienie poznania innych państw. Portugalia, Szwecja, Kanada czy Japonia – nawet gdybyśmy mieli nieograniczone środki pieniężne i multum czasu, i tak nie dalibyśmy rady ujrzeć choćby przez chwilę absolutnie każdego urokliwego miejsca na ziemi.

Samo poznanie Kanady, Indii albo innego wielkiego kraju jest niemal nierealne! I z tego powodu trzeba przygotować zestawienie najfajniejszych miejsc na świecie. To niedługa lista, na dodatek mocno subiektywna, na pewno nie jest obiektywna!

lotnisko
Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Etiopia to niesamowity afrykański kraj, który tak naprawdę jest najpiękniejszy w Afryce. Coś wspaniałego! Nie możemy bać się przesadnie tego kraju, bo jest relatywnie bezpiecznym miejscem. Wszystkie stereotypy dotyczące Etiopii, wielkiej biedy w owym państwie generalnie wzięły się stąd, że najzwyczajniej kiedyś faktycznie była tam wielka epidemia głodu oraz chorób, niemal cały cywilizowany świat zaczął wtedy ochoczo pomagać Etiopczykom. Piękna postawa – oczywiście Etiopia to bardzo biedny kraj, lecz jeżeli w grę wchodzi typowa turystyka, ryzyko jest małe.

Może Ameryka Południowa? Tak naprawdę Brazylia albo Ekwador, choć zamożniejsze i bardziej ucywilizowane, niż Etiopia, i tak są dużo mniej bezpieczne! Można powiedzieć, że jeśli nie będziemy uważać, potraktujemy wyjazd do Ameryki Południowej jak majowy weekend w Paryżu, zapewne nie będziemy zbytnio zadowoleni. Jeżeli będziemy uważać, pewnie zapragniemy powrócić na ten niezwykły kontynent. Chociaż Chile czy Argentyna są dosyć bezpiecznymi krajami, zatem w sumie nie można wrzucać wszystkich państw z tego kontynentu do jednego worka. To pewnie jasne.

Takim krajem, który w sumie leży nieco na uboczu jest niewątpliwie Kuba – chociaż z uwagi na swoją lokalizację, a także sporą zależność od Stanów Zjednoczonych, nie jest to całkowicienieważna wysepka, lecz na pewno przez komunistów stała się niejako skansenem. Strzałem w dziesiątkę jest odwiedzenie tego państwa, nim stanie się znowu demokratyczny. A miejmy nadzieję, iż Kuba wreszcie zmieni własne położenie na geopolitycznej mapie.

Więcej ofert turystycznych można znaleźć na http://podroznawyspa.pl.