Bądź modny!

Golenie na mokro – co musisz wiedzieć nim zmienisz sposób golenia

golenie
W nowoczesnym świecie, w którym egzystujemy, co raz mniej czasu mamy na troszczenie się o skórę twarzy. Kiedy już go jakkolwiek znajdziemy, zwykle skracając sen, to czy troszczymy się o nią w prawidłowy sposób? Sposoby golenia na sucho, czy też przy użyciu powszechnych gotowych żeli lub pianek do golenia nie dają naszej cerze wystarczającej pielęgnacji. Taką podstawową rutynę, jak golenie, możemy zamienić w kompleksową pielęgnację twarzy. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią metodę.

pędzel do golenia
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą właściwą, która odpowiednio zabezpieczy skórę przed podrażnieniem i po prostu o nią zadba, jest sposób golenia na wilgotno. Musisz mieć do niej pędzel, przy pomocy którego, stworzysz piankę oraz wmasujesz ją na twarzy. Zależnie od własnych upodobań i wrażliwości skóry powinieneś dobrać dobry pędzelek. Żeby wykonać pędzel do golenia borsuk (Faceteria) musi oddać swoje włosie.

W zależności od tego, z której części tułowia zostały wyciągnięte włosy borsuka, powstanie inny pędzel badger Występują cztery główne rodzaje sierści zwierzęcia. Odróżniają się od siebie twardością i wchłanianiem wilgoci. Te specyfikacje mają wpływ na jakość piany, która powstanie oraz na siłę masażu skóry. Pędzel badger może być sztywny oraz chropowaty bądź miękki i gładki. Miejmy tylko nadzieję, że pobierając włosie na pędzel do golenia borsuk nie traci całej okrywy.

Dzięki użyciu tego typu narzędzia można też, już po goleniu, rozprowadzić kremy męskie (kremy męskie) w twarz. Jest to wyjątkowa metoda rozprowadzania maści. Kremy męskie dzięki temu najlepiej się wchłaniają. Cały proces, dobrze wykonany, wyjątkowo dobrze wymasuje skórę twarzy i ją odpręży.

golenie
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już wybierzesz odpowiedni własny pędzel do golenia, poznasz metody tworzenia piany oraz poznasz doskonałe sposoby nakładania jej na skórę twarzy, możesz zastanowić się nad typem ostrza do golenia. W goleniu na mokro masz do wyboru trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka na żyletkę i maszynki z kilkoma ostrzami. W takim przypadku, wybierając właściwe ostrze, weź pod uwagę twardość zarostu twarzy. Dokonując wyboru, weź pod uwagę także osobiste zdolności manualne i typ cery. Pamiętaj jednak, że kompletny zabieg golenia na mokro, z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanej pianki, może zająć nawet kilkanaście minut.