Bądź modny!

Historia najbogatszego Hiszpana

moda - magazyny
O ile kiedyś robiłaś zakupy ubraniowe, na pewno jest ci znana ekskluzywna marka Zara. Dziś na całym globie znajduje się ponad 650 butików tej renomowanej marki. Należy wiedzieć, że właściciel tej odzieżowej potęgi, Hiszpan Amancio Ortega Gaona, zainaugurował swoją ścieżkę do imperium od zatrudnienia w sklepie odzieżowym.

moda - magazyny
Źródło: flickr.com

Teraz Gaona jest najbogatszym mieszkańcem Hiszpanii oraz okupuje piątą lokatę w zestawieniu najzamożniejszych ludzi na świecie. Historia tego przedsiębiorczego człowieka powinna być źródłem natchnienia dla wielu osób. Założyciel Zara robotę w sklepie odzieżowym zaczął w wieku siedemnastu lat. Dwadzieścia lat później założył swój własny sklep, gdzie miał w ofercie ubrania Zara. Jego droga do bogactwa to esencja tego, co określa się porzekadłem „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo strasznego kryzysu ekonomicznego, sprzedają się kapitalnie. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że Zara legitymuje się wspaniałą relacją zysku do przychodu. Źródeł takiego stanu rzeczy jest wiele. Prawdopodobnie największym atutem, jaki wykazują ubrania Zara, są świetne projekty. Duże znaczenie ma też zdobyta przez dziesięciolecia renoma. Zara istnieje od lat siedemdziesiątych, dzięki czemu zdążyła już zakorzenić się w głowach konsumentów. Ubrania Zara kojarzą się klientom z elegancją i pewnością idealnej jakości. To mocno wartościowe dla marki, powód jej błyskotliwego sukcesu.

Najbardziej zamożny mieszkaniec półwyspu iberyjskiego, Amancio Ortega Gaona, stał się dla wielu młodzieńców prawdziwym wzorem. Ciężką pracą osiągnął on ogromny majątek i założył światowe imperium odzieżowe – markę Zara. Nie żebrał w instytucjach państwowych o środki, nie protestował na ulicach, nie wyciągał pieniędzy z budżetu kraju ucząc się na publicznym uniwersytecie. Na wszystko zapracował na własną rękę i za to trzeba go podziwiać.

Źródło: domodi