Bądź modny!

H&M – wysoka jakość i adekwatna cena

Przegląd sukienek na Andrzejki
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ubrania H&M są w sprzedaży już od prawie siedmiu dziesięcioleci. Co prawda w naszym kraju pierwszy punkt handlowy tego skandynawskiego przedsiębiorstwa otwarto dopiero 10 lat temu, ale reszta świata zdołała się już przyzwyczaić do niego. Pierwszy sklep H&M otwarto zaledwie dwa lata po koszmarze II WŚ. Na początku marka nazywała się Hennes, co w dialekcie jej ojca, Szweda Perssona, oznaczało „dla niej”. Nazwa wskazuje, że w tamtym czasie w sklepach sprzedawano jedynie ubrania kobiet.

Mało kto wie, że ubrania H&M są w sprzedaży już od niemalże siedmiu dziesięcioleci. Co prawda w Warszawie pierwszy sklep tego skandynawskiego przedsiębiorstwa otworzono dopiero dekadę temu, lecz reszta globu zdołała się już przyzwyczaić do marki. Pionierski sklep H&M został utworzony zaledwie dwa lata po końcu Drugiej Wojny Światowej. W tamtym czasie marka zwała się Hennes, co w dialekcie jej założyciela, Szweda Perssona, znaczyło „dla niej”. Nazwa podpowiada, że wówczas w sklepach sprzedawano wyłącznie kreacje dla płci pięknej.20 lat potem prezes dynamicznie się rozwijającej marki ubraniowej wykupił sklep, który nazywał się Mauritz. Przejęcie miało niezwykle ważną konsekwencję – w butikach pojawiły się wtedy także ubrania dla facetów, a oficjalna nazwa przedsiębiorstwa od tego momentu to Hennes&Mauritz.

Trzeba wspomnieć, że założyciel firmy H&M zdobył niesamowity sukces w dziedzinie handlu ciuchami. Obecnie ubrania H&M są dostępne w trzydziestu ośmiu krajach globu. Firma zatrudnia prawie dziewięćdziesiąt tysięcy ludzi! I, co jest niezwykle, marka nie utrzymuje własnych manufaktur produktów, ubrania są dla niej wytwarzane przez niezależnych fabrykantów. Należy się zastanowić nad tym, dlaczego ciuchy i torebki H&M są tak rozchwytywane przez klientów. Bez wątpienia jednym z fundamentalnych plusów marki jest to, że dostępne ciuchy są niezbyt drogie i jednocześnie są wysokiej jakości. W ten sposób każdy może sobie pozwolić na nabycie ładnych ubrań. Inną przesłanką jest to, że marka działa już siedem dziesięcioleci. Ludzie częściej wybierają produkty firm, które są powszechnie znane i chętnie wybierane przez innych.

Na zakończenie mała uwaga na temat tegorocznych mód. Analitycy przewidują, że w tym roku w łaskach będą różnego rodzaju niewielkie akcesoria na uszy i przeguby. Z tej przyczyny kolejnym razem, kiedy odwiedzisz sklep szwedzkiej firmy, postaw na odjazdowe kolczyki H&M. Potrzebujesz również ciężkich i kolorowych bransoletek.