Bądź modny!

Hiszpańskie wyprawy – polecamy wybrzeże

Wakacje w Hiszpanii
Jeżeli do tej teraz nie wymyśliłeś celu urlopowej wycieczki, być może ciekawą opcją byłoby załapanie się na tani last minute do Hiszpanii. To idealne państwo do pojechania w wakacje, bo oferuje ciepłą pogodę, błękitne morze i sporo interesujących atrakcji dla gości.

Wakacje w Hiszpanii

W Hiszpanii dziś dominuje straszliwy kryzys gospodarczy, zatem koszta wakacji w tym roku mogą się mocno obniżyć, co warto sprawdzić już dziś. Może to więc najwyższy okres, by odwiedzić Hiszpanię? Bardzo dobrym wyborem są wakacje w Costa del Sol. Tak zwie się region brzegowy w południowej części kraju. Region ten to Andaluzja, tam żyją lokalni Cyganie. O ile pojechać na wakacje w Costa del Sol, bezwzględnie powinieneś skosztować tamtejszej kuchni – dania Cyganów Andaluzyjskich są cudowne. Obowiązkowym punktem urlopu musi być także show miejscowego zespołu muzycznego.

Wakacje w Costa del Sol to pewność oryginalnych doświadczeń dla melomanów. Blisko znajduje się Gibraltar, pokryty skałami skrawek ziemi, który jest pod zarządem Anglii. To niezwykle ważny punkt na mapie Europy – dzięki bazie woskowej na Gibraltarze podczas II Wojny Światowej Alianci mogli nadzorować rejon Morza Śródziemnego. W tym niewielkim kawałku ziemi znajduje się rezerwat, w którym żyją na wolności różnorakie gatunki małp.

Kolejnym kierunkiem urlopowym mogą być
wakacje w Costa Brava. Riwiera leży w Katalonii, regionie Hiszpanii, który od dawna próbuje uzyskać niezależność. To idealne miejsca dla tych, którzy uwielbiają przepiękne krajobrazy. Warto tam obejść malowniczą Barcelonę, a zwłaszcza nieukończoną katedrę, dzieło szalonego budowniczego Gaudiego. Można też udać się na trening FC Barcelony.

O ile jednak nie jesteś fanem katalońskiego klubu sportowego, proponujemy wycieczkę do stolicy Hiszpanii, gdzie gra najlepsza drużyna w Hiszpanii i jedna z najbardziej utytułowanych na globie. Przy dobrym szczęściu możesz spróbować wejść na trening Realu Madryt. Piłka podpisana przez genialnego Cristiano Ronaldo to cel wielu prawdziwych fanów piłki nożnej.