Bądź modny!

Idealne kamienie westchnieniem wszystkich kobiet

piękny duży szmaragd
Mówi się, że najbliższymi przyjaciółmi kobiet są diamenty. I chyba coś w tym jest. Chyba nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na świecie, której nie potrafilibyśmy obłaskawić znakomitą biżuterią z tym właśnie świecidełkiem. Od dawien dawna jest un uważany za cechę niewyobrażalnego bogactwa. Wyroby jubilerskie z diamentem są wyznacznikiem elegancji i szyku. Są to najprawdziwsze królewskie klejnoty i każda dama chciałaby oglądać je w swojej kolekcji.

Na jakie kamienie szlachetne warto dzisiaj się zdecydować?

Biżuteria od wieków rozpalała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wykonywały sobie różne ozdoby z rożnych odpadków, takich jak kosteczki zwierząt, czy kawałki skóry. Potem przyszła epoka brązu, miedzi i innych metali z jakich robiono znakomite naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Aż w końcu naszą cywilizację pochłonęła gorączka złotego metalu. Stało się ono najbardziej cennym kruszcem. Dzisiaj bynajmniej nie jest już ono tak bardzo pożądane. Wielu z nas mimo wszystko kupiło chociażby jeden złoty łańcuszek. Mimo wszystko złoto cały czas jest w cenie, ale nie powoduje już w nas takiego zachwytu.

śliczny szafir
Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodych kobiet nie rozmarza o przepastnym pierścionku z krwawym rubinem? W sumie do niedawna najbardziej popularne były skromne pierścionki zaręczynowe. Dzisiaj do powszechnego handlu powróciły duże i przepastne pierścionki z dużym kamieniem, takie jakie nosiły nasze prababcie. Zdecydowanie częściej decydujemy się na szmaragd albo oliwin, które można kupić na . Już nie podoba nam się szlachetna biel brylantów. Kolorowa biżuteria zdominowała dworskie salony. Bardzo modne jest obsadzanie ze sobą tych drogocennych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu najbardziej popularne było na rynku białe złoto. Teraz modny jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz bardziej wygląda jak dworskie klejnoty sprzed wieków.

Kamienie szlachetne o silnym połysku oraz oryginalnej barwie to opcja doskonała. Bez skrępowania można wybrać je na dar dla bliskich płci żeńskiej, gdyż zaliczają się do podarunków uniwersalnych o szczególnej wartości. Rewelacyjne możliwości, jakie zapewnia dziś krajowy rynek to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Wiele ofert zadziwi każdego klienta, a niewysokie ceny za szlachetne minerały wprawić mogą w osłupienie. Najlepsze oferty znajdziesz tu – można zobaczyć tutaj

Spora wartość rzadko spotykanych kamieni

Wyjątkowo wartościowe i spotykane nie tak często, przezroczyste kamienie szlachetne to określony typ odmian niektórych minerałów czy też skał. Trwałość, oryginalność oraz uniwersalność to najważniejsze cechy, które wyróżniają się kamienie szlachetne na tle innych dostępnych na rynku ozdób. Niezwykle ciekawie zestawione propozycje kamieni szlachetnych to idealne dostosowanie ubioru każdego dnia. Warto zainwestować w droższe ozdoby, które nigdy nie wychodzą z mody. Solidne kamienie oprawione w metale szlachetne są – nomen omen – na wagę złota!