Bądź modny!

Jak to zrobić, aby mieć idealną figurę?

images
Ćwiczenia kulturystyczne są coraz bardziej popularne: wiele siłowni ma swoich klientów przez cały rok, a nie jedynie w miesiącach letnich, gdy prawie każdy chce szybko uzyskać znakomitą (naturalnie według własnych wyobrażeń) sylwetkę. Aby szybko się nie zrazić i sukcesywnie cieszyć się coraz lepszymi osiągnięciami, warto planować treningi nie tylko na kilka tygodni naprzód, ale najlepiej na okres 3 do 6 miesięcy.Dzięki temu rozwiązaniu zorganizujemy zawsze czas na zastosowanie treningów siłowych bądź masowych, jak i rzeźbiących ciało.

Trening
Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness

Najwięcej problemów początkujący adepci kulturystyki mają z nabraniem masy mięśniowej – trening na masę ( sprawdź najskuteczniejsze ćwiczenia http://www.budujmase.pl/trening/trening-na-mase/6029-czterodniowy-dzielony-trening-na-mase-split.html) jest bodajże najczęściej wybieranym treningiem wśród początkujących. Jak mówi sama nazwa, dzięki takiemu treningowi możemy powiększyć masę ciała, a co ważne, przyrost ten nie powinien pochodzić w szczególności ze wzrostu dodatkowej tkanki tłuszczowej, lecz szczególnie z przyrostu masy mięśniowej.

Jak zatem prowadzić trening, by cieszyć się dobrymi i upragnionymi rezultatami?

umięśniony mężczyzna
Źródło: flickr.com

Najlepszym wyjściem jest połączenie treningu na masę z właściwą dietą, która zapewni nadmiar kaloryczny. Ważne jest, żeby znaleźć odrobinę czasu na obliczenie zapotrzebowania kalorycznego (w internecie jest mnóstwo darmowych kalkulatorów), gdyż bez tych danych trudno będzie rozplanować dietę. Należy już na wstępie założyć, że potrzebne będą odżywki takie jak gainery i odpowiednia postać kreatyny – na pocieszenie warto zaznaczyć, że odżywki te są raczej przystępne cenowo.

Gainer gwarantuje znaczną ilość węglowodanów, (jednak pamiętajmy, że większość z nich powinna wywodzić się z samej diety – źródłem są płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo, makarony oraz białka (tutaj podstawą diety są: mięso, jaja). Kluczem do sukcesu jest trzymanie się diety, odpowiedniej do naszych indywidualnych potrzeb oraz dobry trening, który da impuls do rozwoju tkanki mięśniowej. Aby szybko cieszyć się dobrymi wynikami, powinniśmy skupić się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na klatkę, podciągania) z dużym obciążeniem i względnie niewielką ilością powtórzeń.
Jeżeli ktoś umiejętnie zestawi dietę z treningiem na masę, już po 2-3 miesiącach będzie cieszył się z zadowalających rezultatów.