Bądź modny!

Jak dobrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne?

okulary
Okulary przeciwsłoneczne są wręcz potrzebne w słoneczne dni, w szczególności w lecie. Mają one na celu nie jedynie modny design i ciekawą stylizację, ale też ochronę naszych oczu przed bardzo szkodliwym promieniowaniem UV. Złe promienie słoneczne mogą przyczyniać się do wielu poważnych chorób oczu, dlatego nie winniśmy wychodzić z domu bez okularów słonecznych, w szczególności w silne słońce.

Powinno się wybierać markowe okulary (zobacz www.opticalchristex.pl), takie jak przykładowo (proponowane okulary persol). Te sprzedawane w marketach bądź na bazarach nierzadko nie gwarantują wybornej obrony przed słońcem, wprost przeciwnie.
okulary
Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary, jakie są tylko przyciemniane, a nie mają stosownego filtra przeciwsłonecznego mogą nam jedynie zaszkodzić. Czemu? Ponieważ nasze źrenice, w czasie słonecznych dni, rzecz jasna się zwężają, dzięki czemu wpada do nich znacznie mniej szkodliwego promieniowania. Przyciemnione okulary sprawiają, iż źrenice są rozszerzone co naraża je na sporo większe promieniowanie. Wskutek tego właśnie wypada wybierać markowe okulary (zobacz okulary cartier) od wyróżnianych fabrykantów, które nabędziemy również w salonach optycznych. Pożądane byłoby wybrać na przykład (okulary przeciwsłoneczne od firmy versace).

Okulary słoneczne to także zdumiewający dodatek do letniej stylizacji. Typów i rodzajów okularów przeciwsłonecznych jest ogromnie wiele, jednak nie wszelki rodzaj będzie pasował do naszej twarzy. Dlatego nim nabędziemy jakieś okulary, przykładowo (oferty na przeciwsłoneczne okulary vogue), powinniśmy najpierw je przymierzyć, w związku z tym nie zawsze wskazane jest decydować się na zakup okularów w Sieci. To, iż dany model okularów cudownie pasuje do innej osoby, nie znaczy, iż u nas będzie prezentował się tak samo dobrze.

Dobierając okulary, zwróćmy rozległą uwagę na ich kształt, wielkość szkieł, odcień lub oprawki. Każdy szczegół zdoła posiadać ważne znaczenie. Nie sugerujmy się tym, co obecnie jest modne, lecz wybierajmy okulary, w których będziemy prezentować się oraz czuć się dobrze.