Bądź modny!

Jak dobrze się zaprezentować na rozmowie o pracę i na co dzień?

Moda dla mężczyzny
Ubrania także mężczyznom mogą sprawić zakłopotanie. Też chcą mieć swój styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i poczucie wygody w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak ważne wydarzenia, jak przykładowo rozmowa o pracę. Jak się wtedy ubrać?

Rozmowa o pracę jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak zaliczającą się do bardzo często spotykanych na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią konkretne normy i warunki, które powinien spełniać osoba kandydująca na dane stanowisko. Ustalenia te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Pytanie „co założyć na rozmowę kwalifikacyjną” i w jaki sposób się na niej zaprezentować wielu osobom spędza sen z powiek. Są jednak różnego rodzaju źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się wiele w tej kwestii. Co najważniejsze trzeba pamiętać, że na rozmowie o pracę najważniejsze są kwalifikacje i umiejętności kandydata, które musi on właściwie uzewnętrznić i uwydatnić. Niewątpliwie jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dana osoba nie spełnia podstawowych warunków dotyczących wyglądu. W tej sprawie wielokrotnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, dlatego należy tę sytuację maksymalnie wykorzystać.

Kapelusze
Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo ważny, kiedy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Analogicznie jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w niektórych profesjach. W niektórych z nich dopuszcza się przykładowo krótki rękaw w koszuli. Wciąż jednak są to koszule o charakterze eleganckim, z kołnierzykiem. W większości wielkich firm jednak konieczny jest pełny garnitur, bez żadnych odstępstw. Standardowym ubiorem większej części mężczyzn na lato są krótkie spodnie, zakryte buty i koszulka.

I tu kilka wskazówek, jak sprawić by ciuch jeszcze lepiej na kimś leżał. Zadbać o dopasowanie do sylwetki. Określenie własnego typu budowy jest w zasadzie kluczem do powodzenia. Jeśli znajdziemy swoje dobre strony oraz niedostatki, będziemy w stanie skuteczniej działać na tej płaszczyźnie. Jeśli trudno jest samodzielnie rozpoznać swój typ sylwetki, warto poprosić o pomoc dobrego kumpla. A jeśli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, najlepiej oddać się w ręce swojej drugiej połówki. W ostateczności, możemy skierować swe kroki do profesjonalnego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ sylwetki, ale dopasuje też odpowiednie kolory do naszego typu urody.

Typy figur męskich są prawie takie same jak kobiece. Mamy tutaj zarówno typ A, jak i ”jabłko”, czyli mężczyźni z brzuchem. Oprócz tego, jest też „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u pań i „trójkąt”, a więc ideał, o którym marzą panowie. Jest to figura doskonała. Szerokie ramiona, wąskie biodra, żadnego wystającego brzuszka. I właśnie mężczyźni o takiej figurze mają najłatwiej. Mogą dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co powinni zwracać uwagę, to zbyt szerokie ubrania, które zakryją ich wspaniałą sylwetkę. Dla mężczyzn (Dla Mężczyzny Volcom – Ceneo.pl) o różnych sylwetkach sklepy odzieżowe mają mnóstwo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobiazgi jak etui na tablet (więcej zobaczysz tutaj: polecany link) czy na telefon tworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.