Bądź modny!

Jak mężczyzna powinien dopasowywać koszule? Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne?

modna koszula męska
Sporo panowie marzy o doskonale dopasowanej oraz uszytej koszuli, która wyglądałaby doskonale nie tylko przed pierwszym praniem. Występujące na rynku koszule są dość zróżnicowane pod względem ceny. Źródło tych różnic najczęściej nie jest aż tak jasne dla kupujących. Możemy iść do marketu i kupić koszulę za kilkadziesiąt złotych lub też do ekskluzywnego centrum handlowego, w jakim na koszulę możemy bez problemu wydać dziesięć lub nawet dwadzieścia razy więcej.

szycie
Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy zakupić koszulę mamy tak naprawdę dwojaki wybór. Z jednej strony można pójść do marketu oraz kupić koszulę za kilkadziesiąt złotych lub do ekskluzywnego centrum handlowego, gdzie za koszulę wydać można bardzo dużo pieniędzy. Dobrze jest natomiast wspomnieć o innych sposobach, na przykład szycie odzieży na zamówienie jest ostatnimi czasy bardzo w modzie, więc to bez wątpienia ciekawa opcja, którą dobrze jest rozważyć – szycie odzieży pod zamówienie. Kiedy wybieramy koszulę to oczywiście trzeba zwrócić uwagę na jakość tkaniny. Najlepszej klasy pochodzą z Włoch albo też Szwajcarii, charakteryzuje się świetne wykończenie, są w związku z tym mięsiste oraz delikatne w dotyku.

Najważniejszym wyznacznikiem jakości tkaniny jest długowieczność, którą niestety można ocenić tylko po paru praniach. Innym istotnym parametrem jest gęstość ściegu jak i precyzja szycia. Koszule najlepszej jakości mają pomiędzy sześć a dziewięć ściegów na jeden centymetr szwów, natomiast najtańsze mają zaledwie cztery lub pięć ściegów. Gęstość ściegu jest elementem, jakie najbardziej rzuca się w oczy na stebnówce na kołnierzyku. Gęste oraz równe przeszycie naprawdę wpływa na odbiór wizualny każdej z koszul. Bardzo ważne są też worki fiszbinowe, o których powinna pamiętać każda dobra szwalnia – kliknij.

mężczyzna w koszuli
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Ich uszycie wymaga faktycznie złożonych zabiegów produkcyjnych, jednakże dzięki temu widoczne są plusy w postaci możliwości zmienienia fiszbin w kołnierzu lub usuwania ich na czas prania. Tańsze koszule mają fiszbiny zszyte na stałe, co może stwarzać niebezpieczeństwo uszkodzenia fiszbiny jak i zmiany kształtu kołnierzyka. Poza tym powinno się pamiętać, iż do wykańczania części garderoby, jakie mają kontakt z ciałem, używa się ściegu bieliźnianego. Uniemożliwia on kontakt miedzy skórą a nieprzyjemnymi w dotyku brzegami materiału.