Bądź modny!

Jak opanować triki futbolowe

Piłka nożna, piłkarz
Jeśli ktoś pragnie poznać triki piłkarskie musi regularnie ćwiczyć i cierpliwie czekać na efekty. Na początek powinno wykonywać się proste układy a potem stopniowo poznawać coraz trudniejsze. Pierwsze ćwiczenia polega na podrzucaniu piłki i chwytaniu jej na stopę. Powinno się to powtarzać kilkakrotnie. Każde ćwiczenie powinno wykonywać się na dwa sposoby. Pierwszy to odbijanie piłki złapanej w powietrzu, a drugi to łapanie piłki odbitej od ziemi. Bardzo ważne, żeby treningi powtarzać regularnie, bo tylko takie przyniosą oczekiwane efekty.

piłka nożna
Autor: Jon Candy
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną częścią treningu jest uderzanie piłki udami. W tym przypadku także powinno się robić to na dwa sposoby. Jest to jedno z najprostszych ćwiczeń i bez jego opanowania nie można przejść do bardziej zaawansowanych. Ostatnią częścią wstępnego treningu jest odbijanie piłki głową. Również trzeba powtarzać to kilkakrotnie. Każda nauka musi opierać się na tych trzech ćwiczeniach, nawet wtedy, gdy wykonywać się już będzie dużo poważniejsze triki. Bardzo ważnym aspektem jest motywacja do treningu. Aby dojść do wymarzonego celu i jej nie utracić, powinno się odnaleźć coś, co nas motywuje. Są to na przykład filmy na Internecie z trikami lub znajomi. Ważne, by podtrzymywało w czasie ćwiczeń.

A skąd czerpać inspiracje na nowe triki piłkarskie? Jednym wyjściem są filmy instruktażowe, które znaleźć można w Internecie. Wystarczy obejrzeć je kilka razy i po odpowiednich ćwiczeniach będziemy w stanie wykonać je samemu. Innym sposobem wspólne ćwiczenia ze znajomymi. Można wykonywać triki wcześniej zauważone albo wymyślić coś nowego. Jest to duża motywacja oraz świetna zabawa. Jak już było wspomniane, nawet najlepsze instrukcje i porady nie pomogą bez regularnego treningu. Aby tak się nie stało należy pilnować zajęć i nie tracić motywacji. Wtedy nawet najcięższe i najtrudniejsze triki będę wykonalne.