Bądź modny!

Jak poprawnie troszczyć się o cerę

bepanthen eye butelka
W jaki sposób troszczyć się właściwie o cerę naszej twarzy? To pytanie z pewnością niezwykle często zadawane jest przez większą część dziewczyn. Aktualnie dostanie odpowiedzi jest dość łatwe – istnieje mnóstwo stron czy poradników, które podają przydatne wskazówki w zakresie troski o skórę.

bepanthen eye butelka
Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com
szklana balustrada
Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com
Od czego powinno się rozpocząć? Sporo dziewczyn uważa, że najistotniejsze to dobrze zrobiony make up – jednak te, które tak uważają, mylą się. Najważniejsza jest bowiem pielęgnacja – jeżeli właściwie zadba się o cerę twarzy, ona naprawdę się nam się odpłaci.

Właściwą pielęgnację winniśmy zacząć od wybrania odpowiedniego żelu do mycia skóry naszej twarzy – oferta na rynku pełna jest żeli, jednakże nie każdy będzie dla nas właściwy – najlepiej zainwestować w żele lepszej jakości – te najczęściej możemy kupić w aptekach lub w dobrych drogeriach. Najpierw należy określić jaki typ cery posiadamy – jeżeli jest wrażliwa i stosunkowo problematyczna, wtedy należy zakupić żel dopasowany do tego typu problemów. Wśród tych najcześciej wybieranych i docenianych przez dziewczyny jest clarena medica – płyn do twarzy polecany przez kosmetologów i dermatologów, dedykowany właśnie skórze problematycznej – idealny dla osób, które walczą z trądzikiem bądź atopowym zapaleniem skóry. Następnym znanym i rekomendowanym producentem kosmetyków dermatologicznych jest Vichy – niestety kosmetyki te są dość drogie, ich działanie jest oczywiście warte swej ceny, jednakże koszt często odstrasza potencjalne klientki. Dlatego też tego typu kosmetyki powinno się kupować na przykład w okresie świątecznym kiedy są tworzone zestawy – cena jest znacznie niższa – vichy idealia zestaw świąteczny będzie z pewnością w niezwykle korzystnej cenie, a kosmetyki z tej serii są nader skuteczne i sprawią, iż nasza cera będzie wyglądać pięknie.
Miejmy na uwadze, iż ładna twarz to nie tylko cera – również nasze oczy mają wielkie znaczenie. Kiedy wyglądają źle – automatycznie odejmują nam uroku. Dlatego też o nie także należy właściwe się zatroszczyć.

Aktualnie często spotykanym problemem jest suchość oczu – prosto jest uporać się z tym problemem – wystarczy kupić krople nawilżające – wśród tych najczęściej polecanych są bepanthen eye butelka – to ważne, aby podkreślić, iż chcemy krople w butelce, bowiem lek ten istnieje również pod inną postacią.