Bądź modny!

Jak się wziąć za robienie swojej biżuterii, czego będzie się do tego potrzebować

biżuteria
Od kilku lat własnoręcznie wykonywana biżuteria cieszy się ogromną popularnością. Wprawdzie sklepy pełne są zarówno biżuterii produkowanej z metali i kamieni szlachetnych, jak również taniutkich plastików i szkiełek, lecz wiele osób twierdzi, że najładniej wygląda to, co się samemu zrobić. A możliwości są ku temu bardzo duże, ponieważ bez żadnego problemu można będzie kupić wszystkie konieczne materiały, akcesoria i narzędzia i coś ciekawego zrobić. Aby zacząć przygodę z robieniem biżuterii nie będzie dużo potrzeba.

kolczyki z koralików i rzemienia
Autor: Lubica Vinicenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup koniecznych narzędzi i półproduktów to wydatek kilkudziesięciu złotych, wiedza jest ogólnie dostępna w cieci, i w praktyce potrzebne będzie trochę chęci i czasu. Aktualnie rozmaitych poradników na temat tworzenia biżuterii jest całe mnóstwo. Niektóre z nich mają szczegółowe instrukcje, na niektórych można oglądnąć instruktażowe filmiki, z jakich nauczyć się można, jak łączyć koraliki, robić kolczyki czy skręcać rzemienie. W razie potrzeby można też zapytać kogoś o pomoc i pokazanie podstawowych technik.

Najbardziej istotnym elementem biżuterii są koraliki. Ich rozmaitych rodzajów jest bardzo duża liczba, dlatego też każdy bez żadnego problemu wybierze takie, które będą mu się podobać. Bardzo interesująco wyglądają na przykład bardzo ładne koraliki z Japonii miyuki, przy ich pomocy można robić naprawdę niepowtarzalną biżuterię. Oprócz koralików niezbędne będą inne elementy.

Do ich łączenia będzie przydatny cienki, srebrny drucik, jeżeli ktoś będzie chciał robić kolczyki to także zawieszki do nich, warto też zakupić kilka srebrnych kulek, dysków i przekładek. To wszystko znaleźć można w sklepach stacjonarnych z takimi rzeczami, a można też zamówić w jednym z wielu sklepów internetowych albo kupić na aukcji. Z kolei po narzędzia najlepiej będzie się wybrać do któregoś z marketów budowlanych, tam powinno się kupić szczypce do cięcia i z okrągłymi końcówkami. Mając to wszystko można przystąpić do swojej pierwszej zawieszki lub bransoletki, a następnie przystąpić do ładniejszych rzeczy.