Bądź modny!

Jak skomponować kolekcję na zimę

zima
Rękawiczka rękawiczce jest przecież nierówna. Nawet dawniej, gdy się pojedynkowano, to było lepiej zostać wezwanym na pojedynek przez bogatego notabla niż jakiegoś obdarciucha ze śmierdzącą rękawiczką. Obecnie także możemy wybierać spośród wielu różne rodzaje rękawiczek. Na przykład na zimę możemy wybrać mitenki, rękawiczki długie czy jednopalczaste lub pięciopalczaste. W tym artykule omówimy zaś rękawiczki skórzane, rękawiczki sportowe i rękawiczki wełniane.

zima
Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Oryginalne rękawiczki skórzane są idealnym wyborem dla ludzi,ceniących sobie modę i styl. Zakładają je najczęściej osoby bardzo eleganckie, dopasowują je do pozostałych części garderoby. Trzeba przyznać, że najczęściej noszą je biznesmeni i kobiety najczęściej noszone są przez kobiety i biznesmenów. Nie są dobrym rozwiązaniem dla innych osób, nie będą pasować do ludzi, którzy na przykład ubierają się na sportowo lub bardziej luźno, nie są tez przeznaczone dla wielbicieli wełnianych dodatków.

A jeśli wspominamy już o innych rodzajach to nieprzemakalne rękawiczki sportowe, jaka sama nazwa wskazuje są perfekcyjnym wyborem dla tych, co prowadzą aktywny styl zycia, są sportowcami, choćby amatorami, ale ich sposób bycia tak właśnie wygląda. Jednocześnie rękawiczki (więcej pod linkiem) sportowe to idealna propozycja dla ludzi, uprawiających sporty zimowe. Narciarze, snowboardziści, kochający zimowe eskapady podróże po górach powinny zdecydować się na ten model rękawiczek. Charakteryzują się większą wytrzymałością, wspaniale też chronią przed zimnem.

zima
Autor: Big Star
Źródło: Big Star
Dla staromodnych zaś idealnym wyborem są rękawiczki wełniane. Kojarzą się z naszymi babciami, które robią je na drutach, przenoszą nas do czasów, gdy otrzymywaliśmy świeżo zrobioną parę od swojej babci. Ponadto, takie rękawiczki, tak samo jak czapka z wełny są niezwykle dobrze zaizolowane i przyjemne w dotyku. To raczej wybór kobiet, rzadko spotyka się mężczyzn z takim modelem rękawiczek.

Nieważne, na jakie rękawiczki się zdecydujemy warto pamiętać, że zimą bez rękawiczek ani rusz. Są równie ważne, jak czapka i ciepła kurtka. Wielu osobom się zapomina, ale palce zdecydowanie łatwo odmrozić, a więc skórzane, wełniane czy sportowe zawsze warto mieć je na rękach.