Bądź modny!

Jak zwiedzić świat za nieduże pieniądze?

images
Jeździmy po świecie coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka suma pieniędzy, szybkość i interesująca promocja tanich linii lotniczych, by kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. W dzisiejszych czasach jest to nie tylko możliwe, ale całkiem łatwe. Jeśli zwrócimy uwagę na kilka najważniejszych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za małe pieniądze.

Startujący samolot
Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: bądź na bieżąco

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś wiadomość o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Dobrze również zapisać się do newslettera konkretnej linii lotniczej. Wystarczy poświęcić kwadrans dziennie na zbadanie kilku stron www, aby zwiększyć szanse na tanie latanie w pożądanym kierunku i przystępnej cenie.

Po drugie: bagaż podręczny

Możemy sporo oszczędzić na koszcie podróży, jeśli uszczuplimy swój bagaż. Gdy wybieramy się w niedaleką wyprawę, nie potrzebujemy zabierać ze sobą tak wielu rzeczy i wówczas wystarczy nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z bagażem podręcznym mogą wydawać się niemożliwe, jednak to tylko pozory. Najczęściej dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, wynosi dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot
Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczy które składają się na tę wagę, mogą w zupełności wystarczyć na niejedną wyprawę, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że pewne produkty, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż w Polsce, z tego względu nie warto płacić dodatkowych sum za duży bagaż. Dzięki ograniczeniu wagi bagażu już na początku minimalizujemy koszty wyjazdu oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli oczekiwać na nadanie bagażu, co jest ważne przede wszystkim przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeżeli odnajdziemy bardzo korzystne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest naprawdę niewiele, ponieważ ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Japonii lub Peru. Tanie loty, zwłaszcza w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na kupno biletu w dobrej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo w tym czasie lata najwięcej osób i cena przeważnie jest wyższa.