Bądź modny!

Które dodatki są ważne w stroju do jeździectwa

koń
Wszyscy doskonale wiemy, że strój do ćwiczeń są bardzo ważny. Nie możemy ot tak w zwykłych dżinsach i pierwszych z brzegu sandałach zacząć biegać. Owszem kiedyś wszystkie dzieciaki biegały w zwykłych dresach i byle, jakich sportowych butach, ale najczęściej grały one w piłkę lub po prostu bawiły się na podwórku. Jednak im jesteśmy starsi tym większą uwagę zwracamy nawet do sportowych ciuchów, bo doskonale wiemy, że odpowiednio dobrany strój ułątwi nam w odpowiednim wysiłku.

koń
Trzeba jednak zwrócić uwagę na te dzidziny sportu, które od każdego wymagają właściwego ubioru, do takich zalicza się m.in. jazdę konną. Jak ubrać się do jazdy konnej – bezpieczny strój do jazdy konnej? Tu potrzebny jest właściwy dobór ubiór w innym wypadku ciężko byłoby nam poznawać tajniki jazdy na koniu. Oczywiście na początku nie musimy wszystkiego kupować. Stadnina koni na pewno będzie możliwość pożyczenie stroju na pierwsze lekcje jazdy konnej. Najważniejszym elementem w tej dyscyplinie sportowej są buty.

Odpowiednie buty z mocną podeszwą, małym obcasem i o odpowiedniej długości pozwolą nam nie tylko trzymania się w siodle, ale też pozwolą na odpowiednie prowadzenie konia. Potrzebne nam będą długie wąskich spodnie, które nie będą nas uwierały w trakcie jazdy. Do tego koniecznie będziemy musieli kupić

koń

porządne rękawiczki oraz kask jeździecki, który ochroni nas przed kontuzją. Na początek to najważniejsze uwagi, co do stroju człowieka mającego zacząć swoją przygodę z jazdą konną.

Niektóre dyscypliny sportu zmuszają do większego nakładu środków pieniężnych niż inne. Mowa tu także o zakuie ciuchów, w jakim mamy zamiar uprawiać dany sport. Do biegania starczą porządne buty, to tak jak do gry w kosza, jednak, jeżeli mamy chęć rozpocząć uprawianie jeździectwa wydatek będzie o wiele większy niż jedynie zakup porządnych butów. Mimo, to nie powinniśmy zrażać kosztami na wstęie wszystko możemy wypożyczyć za naprawdę niewielką sumę.

Co ważne nie powinniśmy od razu iść do sklepu i dokonywać zakupu wszystkiego na pierwszą lekcję jazdy konnej. Powodów jest kilka, oto te najistotniejsze. Primo nie wiadomo czy w na pewno będziemy chcieli jeszcze wrócić na lekcje jazdy konnej, secundo nie mająć zielonego pojęcia o jeździe konnej możemy kupić złe elementy stroju. To jest wydamy pieniądze na ciuchy, który nijak będzie się miał do jazdy konnej. Tak, więc dobrze jest najpierw pojeździć na paru lekcjach, sprawdzić, co i jak i dopiero wtedy ruszyć na zakupy.