Bądź modny!

W jaki sposób ująć latanie po świecie w prywatnym budżecie?

Samolot na lotnisku
Wczasy i urlopy w dalekich, ciekawych i często leżących w cieplejszym klimacie miejscach niezmiennie były niezwykle atrakcyjną perspektywą spędzania wolnego czasu. Wyprawy razem z rozkwitem cywilizacji i co się z tym wiąże techniki robiły się możliwie coraz szybsze, odleglejsze i bardziej komfortowe. Rozwój lotnictwa oraz zwiększenie bezpieczeństwa spowodował, iż ten sposób podróżowania staje się coraz częściej ceniony dzięki czemu zyskuje oddanych klientów.

Samolot w hangarze
Autor: Geoff Livingston
Źródło: http://www.flickr.com

Wzrost konkurencji na rynku wymusił także stałe uatrakcyjnianie propozycji i w efekcie obecnie umożliwia tanie latanie. Przy wyszukiwaniu takich połączeń najistotniejsze są dwie rzeczy: dobór linii bez uwzględniania wysoce renomowanych firm, oraz wcześniejsza rezerwacja biletów.

Zadbaj by każdorazowo przed wyselekcjonowaniem linii lotniczych sprawdzić opinie przy w małym stopniu znanych lub niszowych spółkach lub lataj z pll lot gdziekolwiek masz ochotę wyłącznie takimi, których obsługa zarówno powietrzna jak i naziemna wypełnia konkretne wymagania.

Przy rezerwacjach z wielomiesięcznym wyprzedzeniem możemy dostać naprawdę wyjątkowo tanich biletów, których rabat jest często wprost proporcjonalna do długości okresu przedsprzedaży.

Pll LOT
Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

Linie proponujące tanie latanie korzystają najczęściej z mniejszych samolotów niż giganci w branży, dlatego też można spodziewać się, iż odloty mają miejsce z mniejszych lotnisk, częstokroć dzięki temu siatka tych lotnisk jest bardziej rozwinięta niż w przypadku samolotów o pokaźniejszych gabarytach. To także jest powodem zmniejszenia kosztów, ponieważ używanie takich ośrodków generuje mniejsze opłaty.

Konkurencyjność tanich linii lotniczych jest na tyle wysoka, iż często skutecznie konkuruje z pozostałymi typami transportu masowego, jak chociażby pociągi bądź autokary. Warto jednak mieć na uwadze inne koszty niż sama cena biletu, gdyż często całkowity koszt takich lotów bywa znacznie wyższy od ceny samego przelotu.

Po stosownym zaplanowaniu trasy oraz odpowiednio wcześniejszej rezerwacji koszty takowej wycieczki w żaden sposób nie powinny zanadto przeciążać budżetu domowego, dając gwarancję na szybszy transport i komfort całej podróży.