Bądź modny!

Jak współczesna technika może pomóc w redukcji niepotrzebnej tkanki tłuszczowej

laser
Wiele osób marzy o tym, aby mieć piękną sylwetkę i wielu z tych ludzi jest też dużo w stanie przeznaczyć na zrealizowanie swoich marzeń. Jednym z głównych problemów związanych z ciałem jest nadwaga. Ma na to wpływ wiele różnych czynników. Siedząca praca, mała aktywność fizyczna i niewłaściwe odżywianie sprawiają bardzo szybkie przybywanie kolejnych kilogramów i rozrastanie się sylwetki.

Recepta na taki stan rzeczy jest co prawda bardzo prosta, lecz dla większości ludzi wymagająca za dużo wyrzeczeń i wysiłku. Należy w pierwszej kolejności zmienić nawyki żywieniowe, ograniczyć podjadanie chipsów, ciastek i pozostałych przekąsek, a zamiast nich wprowadzić warzywa i owoce. Kolejną rzeczą jest większa aktywność, tu także należy wstać z wygodnego fotela, założyć dres i udać się na rower, siłownię czy basen. To również wielu ludziom sprawia duży problem, najbardziej chciałyby one mieć wspaniałą figurę bez żadnego wysiłku, z możliwością jedzenia wszystkiego co się chce. To wszystko obiecują tak popularne ostatnio diety cud, ale takie możliwości daje także nowoczesna medycyna kosmetyczna – czytaj więcej na .
laser
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

W gabinetach kosmetycznych ogromną popularność zaczynają notować nowoczesne urządzenia które służą do eliminacji tłuszczu. Niedawno jeszcze pośród zabiegów tego typu panowała liposukcja, jaka jednak była bolesna i inwazyjna. Metody dzisiaj promowane wykorzystują zupełnie odmienne procesy, które powodują rozkład komórek tłuszczowych bez konieczności niebezpiecznej ingerencji w organizm.

Jedną z takich nowości jest lipolaser, urządzenie emitujące w specjalny sposób skoncentrowaną wiązkę laserowego światła. Pod jego wpływem komórki tłuszczowe rozpadają się i są wydzielane z ciała, zabieg ten jest zupełnie bezpieczny dla innych tkanek takich jak skóra, naczynia krwionośne czy nerwy. Odmienną technikę wykorzystuje kriolipozliza, tu z kolei wykorzystuje się niskie temperatury w celu zamrożenia komórek tłuszczowych – wyklikaj firmę cosmed24. Pod wpływem temperatury komórki te umierają i również po pewnym czasie są w całości usuwane z organizmu.