Bądź modny!

Jak wybielać zęby

uśmiech
Proste, białe zęby są pragnieniem każdego. Najważniejszą rolę odgrywa codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków wyróżnia także zredukowanie konsumpcji artykułów zawierających cukier bowiem jest to główne pożywienie drobnoustrojów próchnicotwórczych.

białe zęby
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podstawowym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po jakimkolwiek posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, względnie ręcznej, każda z nich nadzwyczaj dobrze realizuje własne funkcje, jeżeli tylko szczotkujemy zęby odpowiednio długo i czynimy to gruntownie. Ważne jest również, ażeby zlekceważyć kiepskie przyzwyczajenia, które szkodzą własnym zębom. Żucie gumy bezcukrowej po posiłku jest zasadne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez parę minut i nie czynimy tego nazbyt często.Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest bardzo częstym zabiegiem. Dobrze jest kiedy zabieg ów odbywa się pod kontrolą lekarza. Dokonana kontrola i diagnostyka uzębienia, także uzyskane rady przyczynią się do osiągnięcia wyższych rezultatów. Brak profesjonalnej opieki jest w stanie przyczynić się do uszkodzeń i bólu uzębienia. Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny. Na krótko zdołają pojawić się niewielkie podrażnienia. Nieraz zdarza się, że zęby ( zobacz!) po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby posiadające drażliwe usuwanie ósemek warszawa (sprawdź dalej -> www.ratynscydentalclinic.pl/leczenie/chirurgia-stomatologiczna) winny zatem lepiej unikać wybielania. Plusem wybielania są oczywiście estetyczne, zadbane i bielsze zęby, jakie mają na dodatek zdrowsze i wzmocnione szkliwo. Do gabinetu zaprasza ortodonta Cichoń Kraków.Ogromnym ambarasem każdego pacjenta jest ubytek zęba.

szczoteczka
Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście ubytek zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków proponuje parę rozstrzygnięć na pozbycie się owego kłopotu i uzupełnienie ubytku. Jakkolwiek ubytek pojedynczego zęba może wydawać się błahym problemem, to dla jamy ustnej jest to istotna kontuzja. Tracąc jeden ząb narażamy się na rozchwianie pozostałych zębów w łuku, pojawienie się diastem, to znaczy przerw pomiędzy zębami, problemy z żuciem, a co za tym idzie trudności żołądkowe i bóle głowy. Z tej przyczyny dentyści radzą, by nie lekceważyć pojedynczych ubytków.